Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szakértők, tapasztaltak!...

Szakértők, tapasztaltak! Cabrió vásárlás elött állok. Három modellt sikerült kinéznem: BMW Z3, Mercedes SLK 200, Mazda MX-5! Melyiket, miért?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, hétvégi autónak kellene, második autó, igen, tuti cabrió! Érvek mellette, ellene....
2020. ápr. 23. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Mx-5. Olcsóbb, olcsóbb javítani is, megbízhatóbb is. Minden érv mellette szól.
2020. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 crudy ***** válasza:

Hat szerintem nem egyertelmu. Hetvegi auto mar letezeseben plusz kiadas igy lehet a vevo nem olcso fenntarthatosag miatt veszi. Nekem ez igy egy kicsit keves.

A mazda a legolcsobb vetelben is es fenntartasban. Letezik 110, 140, 160 180 loerovel. Nagyon pici, alacsony, sulyahoz nem olyan gyenge mondjuk a 160 lovas verzio es felette.

A bmw lenne a legdragabb. 120, 140, 170, 190, 240 loerovel mar nagyobb a valasztek. Hasonloan alacsony epites, feszes futomuvel. A mazdaban is van ero de ha azt nem lehet letenni az utra akkor hiaba. A bmw jobb futomu birtokaban egy nagy motorral jobb elmeny is lehet. De ez is iszonyu pici, sorhatos motor hosszabb, kisebb hely mindenhol, szoval tenyleg nagyon pici. Nem lehet elferni benne.

A mercedes a 200as 136 loerovel inkabb ne. Van 160 koruli, elmegy de meg mindig keves, slk 230 200 loerovel mar inkabb. Ez lenne a legdragabb, muszakilag megbizhatobb mint a bmw. Onterelo multilink hatso felfuggesztestol kenyelmes, hely nagyobb van benne.


Szoval, ha a hetvegi auto alatt egy olyat keresel amiben lehuzod a tetot es furikazol picit akkor mas kell mint ha egy roadstert keresel amivel lehet sportolni. Nem csak a penz szamit.

2020. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

SLK 200 ról nem tudok tapasztalatokat mondani.


Én a Z3 és az MX-5 NB között vacilláltam. Mindkettő autó kipróbálása után egyértelmű volt a választásom. Így vásároltam egy 2003 MX-5 1.8 NBFL-t.


Z3at a 140Le-s 1.9es motorral próbáltam. Mivel 200kg-val nehezebb mint az MX-5 így elég lomhának éreztem, kell hozzá minimum a 2.2 170 lóerős motor.

Az MX-5 az 1.8as 146lovas motorral sokkal lobbanékonyabb, a motor is jóval pörgősebb, élhetőbb karakterű.

A vezetés élménye is teljesen más a két autó között. Nem rossz a Z3 sem, de nincs meg benne az a gokart feling mint a Mazdában. Egy sokkal sterilebb autó, kevésbé érezni az utat,nem olyan jó kanyarogni vele, és a súlyát is lehet érezni.

A Mx-5 egy sperrdifivel, Tein futóművel egy igazi élményautó!


Megbízhatóságra mind az MX-5, mind a BMW nagyon stabil autó. Ha az alap karbantartást megkapják, akkor kimennek a világból.

2020. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Barnabas333 ***** válasza:
Én csak azt tudom írni, hogy 3 ismerősnek mx 5 a szabad idő kocsija. Egynek meg az slk 200, de őt felveti a pénz, volt Porsche is neki előtte...
2020. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!