Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges manuális váltót...

Lehetséges manuális váltót automatikussá cserélni?

Figyelt kérdés
A kérdés bután hangzik, de érdekelne a Ti véleményetek. Apám elég gyakorlatias én ennek pont az ellenkezője vagyok. Egy Daihatsu Trevisről lenne. Ötös manuális váltója van, de kényelemből 4 sebesség automatává szeretné alakítania. A donor autó egy Daihatsu Cuore lenne. Motor ugyanaz, képekről az automata váltó plug n play. Ez mind szép is jó, de szerintem nem lehetséges a megvalósítás a motorvezérlő miatt. A kérdés pedig adott: Szüksége van ennek a 4 sebesség automatának bármilyen adatra a motorvezérlőből vagy ez még "buta váltó" és teljesen mechanikus. (Auto-hold, kormányváltásra nincs lehetőség, műszerfal visszajelzők, forgalmiban mi szerepel most nem kérdés)

2020. ápr. 25. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem ismerem , de a motornak össze kell kötettetésben lenni a vezérlővel, mindennel együtt kommunikál és működik össz hangban.

Tehát szükség van az agyára is.

2020. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, de nem éri meg anyagilag.
2020. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vortrex ***** válasza:
82%
Nehéz megmondni, mert se egy évszámot, se egy motorkódot, semmit nem adtál meg. Mint ahogy a legtöbb ilyen seggértelmetlen kérdésnél lenni szokott.
2020. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Hogy érdemes-e az más lapra tartozik, de általában egyszerűbb gyárilag automatát venni.

2020. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vortrex ***** válasza:
62%
Mint a suszter kalapácsból samu kalapácsot csinálni, csak a ki kell cserélni a fejét, meg a nyelét.
2020. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kérdés nem értelmetlen, mert egy ritka és még ritkább felszereltségű városi kis cirkáló. A donor 150e forint. Apám 19 évesen rakta össze első komolyabb projektjét egy E21-es 320i-t aminek a motorja a csomagtartóban volt darabokban. Szeret ilyenekkel szórakozni csak nem szeretném ha belekezdene egy eleve veszett dologba. Szerinte ez egy ősrégi hidraulikus vagy milyen váltó ami teljesen mechanikus, mert szimplán a motor fordulatszáma határozza meg a fokozatot a sebesség, gázpedál állás stb.. nélkül. A Trevis 2007-es a donor Cuore pedig 2003. Szerinte a váltó egy az egyben megegyezik (kerestem neki Japán oldalakat ahol Trevis és Cuore automataváltókat hirdetnek.)
2020. ápr. 25. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!