Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pollenszűrő lehet a probléma...

Pollenszűrő lehet a probléma forrása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Peugeot 107-es típusú gépkocsimban az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy az autó elindítása után közvetlenül a szellőzőnyílásokon keresztül falevél, virágsziromtörmeléket, és egyéb koszdarabokat fúj az utastérbe a ventillátor. Sajnos nem vagyok nagy autómágus, de arra tippelek, hogy a pollenszűrőben keresendő a probléma forrása? A kérdésem az lenne, hogy el tudtok esetleg képzelni még egyéb okot, ami miatt a szennyezőanyagok az utastérbe kerülnek? Köszönöm a válaszokat előre is!

2020. ápr. 26. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Igen, valószínűleg a pollenszűrő nem volt kicserélve nagyon régóta. Azt is szokás cserélni időnként. Meg tudod nézni mennyire mocskos, csak meg kell keresni ebben a típusban hol találod és kipattintod, nem kell hozzá nagy autós géniusznak lenni. Amúgy forintos tétel, nem szabad megvárni amíg egy komplett erdő köszön vissza a kocsi belterében.
2020. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Igen, azt nem árt időnként kicserélni. Na meg persze az autó elején a motorháztető és az ablak közt valahol a tűzfal környékén szokott lenni egy levegő nyílás ahonnan a levegő bemegy az utastérbe. Többnyire egy komplett burkolat lesz a tetején ahol az ablaktörlő karok vannak, alatta pedig maga az ablaktörlő motor plusz a hozzátartozó szerkezet. Azon a helyen nagyon sok dzsuva szokott összegyűlni azt sem árt legalább évente egyszer kitakarítani. Na meg a bomló falevelek meg virágszirmok meg minden egyéb ott szokott összegyűlni és egy idő után bekerül a levegő rendszerbe amit ugye a pollenszűrő amit utastérszűrőnek is szoktak nevezni azt ugye felfogja a sok dzsuvát. Ha az nincs lecserélve legalább évente egyszer akkor bizony betudja gyűjteni a dzsuvát portól kezdve mindent ami egy idő után annyira felhalmozódik hogy a levegő áramlás miatt meg persze évek alatt maga a szűrő anyag is roncsolódik persze a kosznak köszönhetően ami végett átszakadhat és akkor már nem fogja betölteni a szűrési szerepét, és ez lehet az oka annak hogy minden bekerül az utastérbe meg ezzel van tele a levegő rendszer is.

Ha már ekkora a baj akkor a sima szűrőcsere a minimum amit el kell végezned, de én a helyedben ahol lehet felbontanám a kényes részeket és jó alaposan kiporszívóznám főleg a pollenszűrő helyén. Annak a cseréje nem bonyolult bár autó függő hogy hol van elhelyezve.

Én most így jó alaposan kiporszívóznám az egész mindenséget és akkor tennék be új szűrőt. Aztán ezt a szűrő cserét minimum évente egyszer végezd el.

Én mindig mindig nyár közepén cserélek és elég sok virágszirom meg mindenféle piszok összegyűlik benne. Aztán akkor be az új, azt december magasságában amikor már szinte az összes falevél lehullott akkor kiszedem és kompresszorral alaposan kifújom belőle a mocskot és a tartó rekeszt is kifújom, kiporszívózom és vissza a szűrő nyárig. Persze ha a szűrő elég rossz állapotban van takarítás után akkor újat teszek be a helyére. Nekem mindig van itthon egy létező legolcsóbb ami pár hónapig több a semminél azt csak akkor teszem be ha téli időszak van akkor sok mindentől nem kell tartani mint tavasztól ősz végéig. Persze akkor ha az olcsóbbik van benne akkor legkésőbb tavasz közepére kicserélem mindenképp.

2020. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszokat mindkettőtöknek! :)
2020. ápr. 26. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Te jó ég! Ha levéldarabok, virágszirmok jönnek be a szellőzőrendszeren, akkor abba nem raktak szerintem pollenszűrőt. Ez csak azért gond mert a pollenszűrő a szellőzőrendszert is védi. Ha minden retek bejut, akkor a klímaelpárologtató, fűtőradiátor, szellőzőcsövek milyen állapotban lehetnek? És az a baj, hogy ezeket nem tudod egyszerűen kivenni, megtisztítani.

Szerintem nézz rá, hogy van-e benne egyáltalán szűrő, amilyen gyorsan csak lehet!

2020. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló. Neked van igazad, az autóban egyáltalán nem volt pollenszűrő, mivel a gyártó a nem klímás típusokba nem szerelt belőle.


Időközben utána jártam külföldi fórumokon is, mert nem találtam a mgejelölt helyen a pollenszűrő hozzáférését. Kiderült, hogy a kazettás nyílás, amelyen keresztül a szúrőt ki-be lehet szerelni, az AC nélküli modellekben le van burkolva. A fórumok szerint mivel a fedél nem lepattintható, szikével kell kivágni azt a múanyag téglalapot, amelyen keresztül a szűrő felhelyezhető.


A nyílás meg nem létét leszámítva a levegőcsatornában van hely kiképezve a szűrőnek, így a lyukat kivágva beilleszthető az eszköz.


Köszi a válaszokat!

2020. ápr. 26. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!