Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen van? Ha késve intézem a...

Ilyen van? Ha késve intézem a biztosítás pótdíjat kell fizetni?

Figyelt kérdés
Télen eladtuk a quadot, a srác a felét fizette ki, amíg nem fizeti ki a másik felét itt hagyta a robogóját. Letelt a határidő, így megmaradt nekünk a robogó, de az adásvételit csak most írtuk meg. Februári dátummal. Kötöttem rá biztosítást és pluszba kiküldtek egy 15ezres csekket, mire fel???
2010. júl. 28. 11:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és persze nem volt addig használva a motor, mert nem működött, most lett megcsináltatva.
2010. júl. 28. 11:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt ott b...tátok el, hogy februárra írtátok az adásvételit...
2010. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem voltam ott, állítólag a srác nem volt hajlandó mást ráírni...de jól összevesztem ez miatt a párommal. És ha nem fizeti ki? Akkor megszüntetik a biztosítást, azonkivül lesz vmi? Kamatostól kifizettetik vagy vmi??
2010. júl. 28. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van sajnos.


Mikor én az autómat vettem, akkor nekem is felhívták rá a figyelmem, hogy, amint aláírtam az adás-vételit, rögtön menjek be egy biztosítóhoz, mert akkor plusz díjat kell majd fizetni. Úgy tudom napi +400 Ft-ot kell fizetni.


Szóval az is hülyeség, amikor valaki azt mondja, hogy gépjármű vásárláskor aláírod az adásvételit, elmész az okmányirodába blablabla és csak utána biztosító! Amint aláírtad az a-v-t irány a biztosító!!!


Annyiba lehet csalni (persze, ha mindkét fél vevő a dologra), hogy megegyeztek egy időpontba, amit ráírtok az adásvételire, ha esetleg nem jó az aznap, amikor vetted (pl. suli vagy munka miatt)


Az összeget sajna ki kell pengetned, ez van :S

2010. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig nem fizetsz, tuti, hogy nagyobb összegre számíthatsz, hiszen szerződésben állsz velük. Ott az aláírásod, vállaltad a feltételeket! Sok sikert!
2010. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!