Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kocsi évente mennyibe van...

Egy kocsi évente mennyibe van benne ha nem számoljuk most a benzint? (zöldkártya, műszaki, biztosítás. )

Figyelt kérdés
Ezek mennyibe kerülnek?
2011. okt. 25. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy hány éves, hány köbcentis, milyen típusú autót akarsz. Nem mindegy, hogy egy Opel Corsát veszel, vagy egy Toyota terepjárót.
2011. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A zöldkártya már a műszaki része. Ez kb. 20e Ft, ha semmit nem kell csinálni a kocsin, még egy olajcserét sem. De hát ilyen ugye nincs.


A kötelező biztosítás nagyban függ attól, hol élsz, milyen bónuszosztályban vagy, milyen kocsiról van szó. Lehet évi 10e Ft, de lehet 30e is, vagy akármennyi.


Van teljesítményadó is, ami szintén széles skálán mozog (teljesítménytől és az autó korától függően). Nagyon körülbelül havi 1-3 ezer forinttal lehet számolni.


Újabb kocsira érdemes cascót kötni, ami szintén széles skálán mozog, de legalább néhány ezer forint havonta.

2011. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy Suziki Swift-en gondolkozunk, ez lenne az első autónk!
2011. okt. 25. 15:37
 4/7 A kérdező kommentje:
2011. okt. 25. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem most volt műszakin a 4 éves G astrám.A műszaki 22500Ft, a futómű állítása 6000Ft, első fényszoró foglalat 2500.Aztán egy hét múlva viszem az éves szervízre (nem márkaszarvízbe)ami 41000Ft lesz.Ebbe benne van az olaj csere, lég, utastér,benzin szürő,gyertya csere, tengelyrögzítő csavar ell.Ja és most hagytam ott a gumisnál a nyári gumikat, mert ki volt repedezve, úgyhogy tél után nyári gumit is kell venni ami vagy 80000Ft lesz, de még mindíg jobb mint BKV-val járni.
2011. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mire mindent összeadogatsz évi kb. 100-al simán lehet számolni. Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy mindig túl kell számolni, meg ügye kell lennie tartaléknak is.


Bizt.: 40-50

Súlyadó: 20

Műszaki vizsga évre leosztva (nekem 2 évente kell): 15

Éves kötelező szervíz: 20

Néha elromlik valami, ez az: 20e

Néha a kocsit mostni kell, ablakmosó folyadékot venni, évi: 5e


Ez szummában simán kijön 100-ra, az én számításom szerint még több is, de nagyságrendileg 100e.

2011. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2011. okt. 25. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!