Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi két relének ugyan...

Az alábbi két relének ugyan az a működési módja?

Figyelt kérdés

Egyik

[link]



Másik

[link]


Az érdekelne hogy a két relének a rajz alapján tök ugyan az a működése? Ergó kicserélhetem az elsőt a másodikra?



2020. ápr. 26. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen ugyanaz a két relé, de bizonyos esetekben lehet vele helyettesíteni, ha olyan célra használod és be tudod kötni helyesen.

Mindkét eszköznél a 85-ös és a 86-os a vezérlés, a bemenet a 30-as láb, a kimenetek a 87, illetve a 87a. A réginél a két kimenet össze van kötve, ez gyakorlatilag egy kapcsoló, a vezérlés függvényében vagy megjelenik a bementi feszültség, vagy nem. Az újabb relé egy váltókapcsoló, a vezérlés függvényében vagy a 87-es, vagy a 87a lábon jelenik meg a 30-as láb feszültsége.

2020. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem a réginél a 85 és 86 függvényében dől el hogy a két 87-es kap-e feszültséget vagy sem, és nincs olyan opció hogy vagy csak az egyik vagy csak a másik 87-es kapja meg?
2020. ápr. 26. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, azért is ugyanaz a két láb sorszáma, mert azonosak, a relé oldalán lévő kapcsolási rajzon láthatod is, hogy belül össze vannak kötve.
2020. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


És ezek közül valamelyik lehet jó? Az elsőnél megint csak nem 87-87-nek van jelölve, hanem az egyik 87a, viszont rajz alapján én úgy látom hogy össze vannak kötve, tehát ha az egyik kap feszültséget akkor a másik is.

2020. ápr. 26. 20:47
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Vagy esetleg ez. Ugyanis ha jól látom ezen már a 85 és 86 is össze van kötve.

2020. ápr. 26. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindhárom jó. Az utolsónál nincs összekötve a 85 és 86, az egy védődióda. Ha össze lenne kötve a tekercs két kivezetése, akkor a relé sosem működne, ráadásul zárlatot okozna. Viszont fontos, hogy a tekercs működtetéséhez milyen (egyen, vagy váltó)és mekkora feszültség szükséges. Pl. DC12V, vagy AC24V, stb...
2020. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elvileg mind a három sima 12 voltos, és a régi is az. Akkor az utolsó három közül bármelyiket megvehetem, igaz?
2020. ápr. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!