Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan hozhatom ki a maximális...

Erik_szaki kérdése:

Hogyan hozhatom ki a maximális teljesítményt egy 125-ös motorból? (4t)

Figyelt kérdés

Yamaha XT125 X-em van, és szeretném megtudni, hogy mi az a pont amit ki lehet hozni egy ilyen motorból.

Meg persze azt is, hogy mivel.

Tudom, sokan azt mondják, hogy vegyek nagyobb motort és akkor az jobb lesz, de én nem szeretném leváltani, csak azt, hogy minél jobban menjen.



2020. ápr. 29. 18:43
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
0%
Pedig jó lenne ha a "sokakra" halkgatnál.....mert a legegyszerűbb es legolcsobb modja az xt125x tuningjanak ha eladod es veszel egy masik megfelelően erős gépet
2020. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szeretem ezt a motort, nem akarom eladni.

Csak maxolni akarom a kis mocit.

2020. ápr. 29. 18:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod, hogy nem ez a max? Lehet, hogy kit dusz belőle szedni még 3-4, akár 5 lóerőt, de a fő kérdés, hogy minek az árán? :)
2020. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha maxolod, azzal meg gallyra vágod. Mivel mindent a tűréshatárra akarsz vinni. Vagyis nulla törődés.

"Ha igazán szereted, akkor elengeded"

2020. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok.

Csak pl egy bizonyos fordulatszám alatt megtorpan a motor gázadásra, még 1-esben is.

Így a gázreakció is pocsék, nem húz rögtön.

Ne értsetek félre, meg addig akarom tuningolni ameddig csak bírja, csak a tűréseken belül és nem a határt feszegetve szeretném ha teljes értékű motort kapnék végeredményképpen.

Meg szeretném vigyázni, csak vezetés közben az ilyen dolgok zavaróak.

Persze lehet hajtani attól, de ront az élményen.

2020. ápr. 29. 20:54
 6/15 anonim ***** válasza:

Látom kitartó vagy. Írtam az előbb egy régebbi kérdésedhez is, és még mindig érdekel, h mit csinál egy Számítógépes szerkesztő gépésztechnikus?


Másrészről új tanács: Nem kell eladnod. Csak dobd ki belőle a blokkot és tegyél bele valami 600as egyhengerest. Azzal kihozod a maximumot a maradékból :D (Váz, fékek, lengéscsillapítók, stb..)

2020. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jó vicc...

De èn nem szeretnèm ha a gyáritól eltèrő blokk lenne benne, csak azt, hogy jól menjen, gondoltam, ha megírok egy ilyen kèrdèst, akkor majd aki foglalkozott már 4t 125 javításával, az tud pár tanácsot adni, meg aki tapasztaltabb.

Ha nem tetszik amit kiírtam, akkor meg ne nèzd meg.

Nem èrtem mièrt kell feleslegesen ilyeneket írni, mikor nem is ez a kèrdès.

Fix, hogy nem adom el, ès nem cserèlek komplett blokkot rajta, nem az a cèlom, hogy másik motrot èpítsek, hanem az, hogy ezt a legjobb formába hozzam.

2020. ápr. 30. 08:37
 8/15 akos127 ***** válasza:

Tessék itt találsz 150-es szettet,

karburátor kittet,

meg sok más mindent,

sok szerencsét a tuninghoz:

[link]

2020. ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 akos127 ***** válasza:

Itt találsz kipufogót is:

[link]

2020. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 akos127 ***** válasza:

Itt van még sok érkekesség jó áron:

[link]

2020. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!