Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudok tolatva...

Miért nem tudok tolatva parkolni? Hogyan tudnám rendesen begyakorolni?

Figyelt kérdés
1 éve van jogsim, vezetek is rendszeresen, nem vagyok egy hű de tehetséges ember, de kifejezetten szeretek vezetni. De a tükörből parkolás egyszerűen nem megy. Persze gyakoroltam oktatóval, apuval is, ha valaki irányt akkor tök jól be tudok tolatni bárhová, de egyedül nem megy, pedig jobb többet parkolni így. Próbálom folyamatosan a tükröket (az én kocsimon elég kicsi) volt hogy fél órát ültem a kocsiban, hogy minél jobban beallitsam de valahogy sosem volt jó. Van esetleg valami tipp hogy hogyan használjam a tükröt tolatva parkolásnál, vagy mire figyeljek oda? Apukámat már megkértem hogy gyakoroljon velem, de jó lenne ha egyedül is menne.

2020. máj. 1. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Ha ennyi gyakorlás után sem megy, akkor szerintem ne erőltesd! Van, amihez van tehetsége az embernek, van, amihez nincs. Koncentrálj arra, amihez van!
2020. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Valamihez, viszonyits.

Pl a járda szegelyhez.


De megnyugtatlak, nekem sem megy.20 év után. Én nem is próbálkozom.

2020. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából azért szeretném normálisan megtanulni, mert vannak helyzetek mikor célszerűbb lenne úgy parkolni, és nyilván nem fogom erőltetni ha nem muszáj , de azért jó lenne ha menne.

2020. máj. 1. 10:01
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Hát én nemtudom én nem szoktam tükörből tolatni.

Én hátranézek.

Vagy oldalra.

Egyébként előre elképzelek egy ívet és azt tartom pl az autó jobb vagy bal hátsó sarkával.

Eddig még semminek sem mentem neki...

2020. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó dolog megtanulni, mert a belvárosban kb. csak így lehet parkolni, nincs annyi hely, hogy lehessen válogatni. Feleségem sem tud, kerüli is ezeket a helyzeteket.Hétvégén egy üres parkolóban kér sörös rekeszbe bele állítani két rudat, seprűt, bármit, aztán gyakorolni. Nem szégyen ez, annak idején sietett az oktató.
2020. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se megy, pedig már lassan 10 éve vezetek.


Következő autóm tolatókamerás lesz. :)


De már egy tolatóradar is sokat segíthet. Azt utólag is be lehet szerelni, és nem olyan nagyon drága.

2020. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

[link] valami ilyesmi az alap elmélet


A tükröt úgy állítsd be, hogy a leghátsó pontot lásd a kocsin és azt nézd meg kívülről, akkor lesz viszonyításod, hogy onnan még mennyit lóg ki hátrafele a kocsi. Illetve még annyi, hogy a jobb oldalon jó ha látod esetleg a kereket, hogy a padkázast elkerüld


Gyakorolni úgy tudsz ha egy üres placcra kiviszel magaddal vmi 2 db bólya szerűséget, vagy kuka stb stb a lényeg hogy lásd és elhagysz egy parkolónyi helyet és a közé tudod gyakorolni a beállast

2020. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a tükörből a legkönnyebb tolatni, mert látod az autót hogy merre mozdul és úgy egyszerű korrigálni.

Persze minél nagyobb egy tükör annál nagyob teret belát az ember és úgy nagyon könnyű tolatni.

2020. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Az első fontos dolog, hogy nem minden autóval ugyanolyan könnyű párhuzamosan parkolni. Minél jobb belőle a kilátás hátrafelé, annál könnyebb dolgod lesz.

Ha az autódnak nagyon fent van a segge és nem látod tőle, hogy hol az autó vége, akkor erősen ajánlott egy tolatóradar beépítése. 10-20 ezer forintot megér. Hihetetlenül sokat segít ez a rendszer.


Nem értem mi ez a tükörből parkolás. Forgassad csak szépen a fejedet. A padkához való beállásban segíthet az oldaltükör, de az autó elhelyezésében nem.

Keressél oktatóvideót a párhuzamos parkolásról. Vannak nagyon jó, informatív bemutatók erről.


Végül: fogjál négy palackot és hosszabb botot. Botokat kötözzed a palackokhoz és ezeket állítsad fel valahol, mintha két autó lenne. Ez után már csak gyakorolni kell, hogy úgy álljál be közéjük, hogy ne érj az egyikhez sem.

Eleinte távolabb rakd egymástól, majd egyre közelebb.

2020. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

" Nem értem mi ez a tükörből tolatás".

Akkor te még sok mindent nem értesz az autózásból.

A teherautók, kamionok mindegik tükörből tolat.

A személyautóval meg ezerszer kösnnyebb ez is , csak egy kicsit gyakorolni kell.

2020. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!