Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudok tolatva...

Miért nem tudok tolatva parkolni? Hogyan tudnám rendesen begyakorolni?

Figyelt kérdés
1 éve van jogsim, vezetek is rendszeresen, nem vagyok egy hű de tehetséges ember, de kifejezetten szeretek vezetni. De a tükörből parkolás egyszerűen nem megy. Persze gyakoroltam oktatóval, apuval is, ha valaki irányt akkor tök jól be tudok tolatni bárhová, de egyedül nem megy, pedig jobb többet parkolni így. Próbálom folyamatosan a tükröket (az én kocsimon elég kicsi) volt hogy fél órát ültem a kocsiban, hogy minél jobban beallitsam de valahogy sosem volt jó. Van esetleg valami tipp hogy hogyan használjam a tükröt tolatva parkolásnál, vagy mire figyeljek oda? Apukámat már megkértem hogy gyakoroljon velem, de jó lenne ha egyedül is menne.

2020. máj. 1. 09:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 1. 11:39
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Én a hátrafordulva tolatókat nem értem...

Ja jobbra hátrafordulsz pl., a másik irány hogyan figyeled?!

2020. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
A play áruházban a parkolj Viktóriával nevű app nagyon hálás e tekintetben is.
2020. máj. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

Gyakorolni kell

Anno olyan volt az oktatóm, h belémrágta, milyen helyzetben mennyit és melyik irányba tekerjek a kormányon.

Akkor örültem, aztán átültem a jogsimmal a sajátomba, mit ne mondjak, tök béna voltam, persze nem működött:D

De ha szinte mindig tolatva parkolok ahol életszerű, meg kell tanulni érezni az autót.

Gyakorolni kell ennyi a titok.

Tükörből tolatok pl ha nincs egy autó sem mellettem és a 2 vonal közé akarok beállni pontosan.

De ha 2 autó közé, akkor ablakból nézek kb míg a helyes pozíció nincs meg, majd tükörből folytatom, h meddig tolassak hátra és vonalban maradjak.

Arra kell rájönni, meddig kell kivinned az autó seggét, milyen messze állj mielött megkezded a tolatást.

Minden autó más.

Egyszer ráérzel, utána ez menni fog, gyakorolni kell, ahogy mindenki írja.

2020. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%

10: "A teherautók, kamionok mindegik tükörből tolat."

Igen, kényszerből. Ráadásul elvileg segítő nélkül nem is szabályos közúton.

Tükör látótere közelébe sem kerül annak, amit hátrafordulva látsz. Legalább most már értem a sok béna parkolót...

2020. máj. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Amikor hátranézel tolatáskor, jóval nagyobb a látótered hátra és az oldaltávolságot is könnyebb megsaccolni. Én kombinálva használom a kettőt, szegély mellé állásnál, és merőleges parkolásnál kell használni az oldalsó tükröket is. De mondok én a csak a tükrös tolatóknak valamit. Amcsiba a tükrökön van egy figyelmeztető szöveg, hogy a tükörben látott tárgyak közelebb vannak az autóhoz mint amennyire az látszik. Én pl garázsba beálláskor mindig hátra és oldalra nézek mert csutkára a jobb falra kell ráálni, hogy ki tudjak szállni olyan keskeny a garázsunk. A tükürbe nézve azt látod, hogy hát annyi hely van itt még vagy 20 centire van az oldala a faltól miközben 5 centire se vagy!!! Ilyenkor oldalpillantással ellenőrzöm, hogy itt már óvatosan mert nem mehetek közelebb a falhoz. Na most a kamionos példa szar, mert azon 5 ször akkora tükrök vannak splszor pót tükrökkel, de holtér ott is van, így ha nem vagy elég körültekintő és a pótkocsi mögé bekerül valaki........
2020. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó mondja jól.
2020. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!