Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen jár a váltó. Mi lehet...

Nehezen jár a váltó. Mi lehet a gond? Köze lehet a kuplungnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy BMW F30-as 320D manuális váltóval.

A gondom az, hogy nehézkesen lehet váltani vele minden fokozatba. Pontosabban nehezebb, mint mondjuk egy francia vagy egy japán autóba (eddig csak ilyenem volt). De gondolom, akkor jó, ha úgy működik mint a vaj. A kocsit már így vettem és azt gondoltam, hogy ezek a BMW-k ilyenek.


Esetleg lehet, hogy már kopottabb a kuplung? 150 ezer km van már benne.



2020. máj. 3. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

HA nálad nehéz mind, akkor veled van a hiba.

NEkem francia van és olyan mint a vaj.

DE amúgy a bmw-től mást ne is várj.

2020. máj. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a kuplung lenne rossz, akkor elsősorban az 1-est és a rükvercet venné nehezen, recsegne-ropogna.
2020. máj. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát innen fene se mondja meg. Én azt mondom cseréljetek váltóolajat. Régebbi BMW-kbe Castrol ATF ment ami filléres és nem kell sok. Azért nézd meg mit ír az F30-ra, de szerintem abba is jó ez. A váltóolajat idővel ígyis-úgyis cserélni kell. Ha az nem oldja meg akkor lehet még keresni a problémát.

Nekem a lassan 30 éves 36 is könnyen vált. De egy olajcsere benne csodákra képes.

2020. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!