Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valami gond, hogy...

Lehet valami gond, hogy félreváltottam?

Figyelt kérdés

80nál 5.ből négyesbe akartam visszarakni, de kettes lett belőle... Ne kérdezzétek hogyan sikerült.

Ekkor egy pillanatra olyan hangot halottam mintha valami szíj megcsúszott volna. Ez mi lehetett?

1.6-os Mazda motor, a tiltás 7ezernél van. ha kihuzatom a kettest,akkor közel 100 a vége. Ennek ellenére még is úgy tűnt, hogy valami nem oké.



2019. máj. 4. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges ilyet csinálni, de ennyit még kibír az autó. Kapott egy nagy pofont a kuplung, meg egy-egy jó nagy rántást az összes szíj (ékszíj, vezérműszíj), de ha ugyanúgy ment tovább az autó utána akkor nincs baj.
2019. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egészséges nyomatékfelvétet túllépted, és ezért a váltó sírt, mert előbb "csattant" össze mint ahogy kényelmes neki, és gyorsabban vetette volna fel a fordulatot a motorral, nagy kaland.

a világ összes manuálváltójában több száz-többezer félreváltás van már.

Nem egészséges, de ezzel mind kalkuláltak a mérnökei.

A több millió váltás során egy-kétezer reccsenéstől veszít valamennyit az élettartamból, de ez van.


Előbb kell szétkapni szimering, kinyomócsapágy, vagy egyéb miatt.

2019. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én már belegondoltam abba, hogy ha az üzemi fékem elmegy teljesen, akkor kézifék helyett motorfék hatékonyabb. Legalábbis 50-ről 2-esbe kb 10-15km/h-ig tudom fékezni az autót elég gyorsan persze megfelelő kuplungcsúsztatással.

Elég rosszúl kezeled viszont a kuplungot ha csak úgy összeugrott.

Nem legurani kell róla hanem csúsztatni pláne ilyen sebességen még ha 4-esbe is rakod vissza, akkor is olyan 3000 körül fog motorfékezni a motor aminél nem árt finomnak lenni.

Nem érezted ahogy szépen lassan engedted fel a kuplungot, hogy valami nem stimmel és akkor ösztönösen gyorsan visszanyomod? Vagy csak gyorsan leveszed a lábad a kuplungról hogy minnél előbb sebességben legyél?

2019. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!