Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keréknyomás-szenzor téli és...

Keréknyomás-szenzor téli és nyári gumiban is?

Figyelt kérdés

Még nem volt kocsim, ezért lehet, hogy kicsit vicces a kérdés.


A keréknyomás-szenzor a felnibe van téve. Amikor a nyári gumit lecserélem a télire, akkor csak magát a gumit szedik le és a felni megmarad, vagy a felnit is? Mert ha a felnit is, akkor az új felnibe is kell keréknyomás-érzékelőt tegyek.


A Ti autótokban hogy van ez?



2020. máj. 3. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet csak gumit cseréltetni, de szerintem nem érdemes fél évente átgyűrögetni a gumikat. Állandóan gumishoz járni, centríroztatni, stb.

Nekem felnire van szerelve mindkét szett. Így természetesen kell mindkét szettbe szenzor.

Az előző 2005-ös autómban is így volt. Az még annyival kényelmesebb volt, hogy öntanuló volt a rendszer. Azaz kerékcsere után automatikusan felismerte a kerekeket.

A mostani 2018-as autómhoz is két szett komplett kerekem van, mindegyikben szenzorral. Ehhez még külön kütyüvel fel is kell tanítani őket csere után. (Vagy ha nincs ilyen kütyüd márkaszervizben kell feltaníttatni jó pénzért.)

2020. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy két éves Golfom van, és kell hozzá külön TPMS, mert az ABS jeladót használja a guminyomás visszajelzéshez. De amelyiknél szenzor van, annál ha külön felnin van a téli/nyári szett, akkor felninként kell 1-1 szenzor
2020. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Három
2020. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!