Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú autót érdemes...

Milyen típusú autót érdemes venni 18-20 évesen?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz meg a jogosítványom,első autóm lenne. A keret 300.000Ft,amiért nyilván öreg kocsikat lehet venni. Én teljesen műszaki analfabéta vagyok,de nem szeretném ha átvernének. Segítséget szeretnék kérni,hogy milyen típusút nem érdemes venni(pl elvileg az opelek elég rohadósak) és milyet érdemes? 2002-2006-os évjáratról lenne szó,illetve mennyire sok a 250.000km?

Ami még fontos,hogy ősszel tervezek egy nyaralást ahova 800km lenne az út,nem szeretném ha az autópálya közepén otthagyna engem. Mi az amire mindenképp érdemes figyelni amikor idős autót veszek?


Előre is köszönöm.


2020. máj. 4. 00:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Olyat, amilyenre szükséged van és amit megengedhetsz magadnak.

Annak, hogy hány éves vagy, semmi jelentősége nincs.


300 ezer... Ha ebben a szervíz és az átírás is benne van, akkor ennyi pénzért reálisan ilyen 20+ éves swiftet, feliciát ilyesmit tudsz venni. Ebben az árkategóriában ne típust meg kilométert nézegess, hanem hogy legyen érvényes papírja és beinduljon.

2020. máj. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
SEMMIT!
2020. máj. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem g astra van, és semmi rozsda nincs rajta, 2001-es.

290 ezer van benne.

Opelok közül se mind rohad, pl a b vectra rohadt nagyon.

De a 2000 utániakra másnál nem jellemző.


A ford, meg a mazda, na, az rohad.

golf 4 is, de az nem annyira. De az opelnál jobban.

2020. máj. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért semmit...anno 6 éve voltam hasonló szituban, akkor azt láttam, hogy 6-700 ezer kell egy olyan autóhoz, ami még pár évig autó marad, nem megy rá a világ minden pénze és hosszabb utakhoz is jó. Azóta drágultak a használt autók, így olyan 800-1 milla alatt nem vennék olyan autót, amit hosszú távra is használnék.


Ha csak helyben kell, akkor 300-400 körül vennék egy swiftet.

2020. máj. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

300.000 csak az autó vételára? Vagy ebben benne van a papírozás is, az első szervizzel?


Ebben az árkategóriában nem nagyon van értelme arról beszélni, hogy mire érdemes figyelned. Itt faeék technikáról beszélünk. Egy hozzá értő megy vele egy próbakört, és megmondja neked, hogy mi a helyzet.


Én személy szerint nyaralást nem merném bevállalni 20 éves kotla gépekkel. Kevés kellemetlenebb dolog van, mint amikor külföldön hagy cserben az autód

2020. máj. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Békalámpás toyota corollát talán kapsz ennyiért. Vagy az F Astrák is jók bár nagyon öreg kocsik már azok is. Esetleg ha kicsit több pénzed lenne akkor egy nissan primera vagy honda civic
2020. máj. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mind 1
2020. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Swift. Más nem nagyon jön ki ennyiből
2020. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akármit is veszel, úgy készülj, hogy 300 ezerért olyat kapsz, amit jó esetben még egyszer le tudsz műszakiztatni, aztán mehet a roncstelepre. Egyszerűen azért, mert gazdaságtalan lesz fenntartani, javítani.

Teljesen mindegy az évjárat, a márka is szinte (amit 300 ezerért adnak, az ígyis-úgyis olyan autó, hogy sok jövője már nincs) arra koncentrálj, amit az előbbiekben írt már valaki: legyen rajta műszaki és beinduljon. És figyelj oda, hogy ne legyen motorhibás, mert ha az, akkor a javítás többe fog kerülni, mint az autó értéke.

18-20 évesen bevállalósabb voltam mondjuk, ma már nem mernék elindulni egy 300 ezres autóval 800 km-re.

Évjáratban, kilométer-futásban és állapotban (ne nagyon rohadjon, stb), szerintem 600-700 ezernél kezdődik az a kategória, amit te elképzeltél. A helyedben inkább gyűjtögetnék még. Bár az első autóm nekem is egy 300 ezres Swift volt.

2020. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az autó 18-20 éves nem én :D
2020. máj. 4. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!