Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le akar húzni a szerelő?

Le akar húzni a szerelő?

Figyelt kérdés

Van nekem egy 1.4es Renault Thaliam, pár hónapja vettem, 299.999 Ft volt.

Most elvittem szerelőhöz. Összeírt egy csomó mindent, hogy miket kéne cserélni. Ráadásul totál dárágn. A végösszeg több lett, mint az autó ára.

Pl Kézifék kötél: 32.000 Ft. Létezik ilyen alaktrész egyáltalán? Mi a szerepe? És mi 32.000 egy ilyenen?

Üzemanyagszivattyú 15.000

Másik tétel a féltengely csere. De ezt is 2x írta fel. Ráadásul nem is ugyanannyiba kerül. Szerpeel a listán 30 ezerért, és 45 ezerért. Ez mi???

Felírt egy csomó szilentet a futőműnél, de ezek nem drága alkatrészek. Azt mondja itt folyik el az olajam. De a futőműnél hogy folyik el? Mi köze a motorolajnak a futóműhöz??

Azt is mondta, hogy kuplung is eléggé gáz, szinte tárcsáig van kopva. De ő ezt csak szettben cseréli, mert hogy ezek össze vannak hangolva. Csak szett kb 2x annyi mint a tárcsát cserélné.

Sok egyéb kisebb tétel is szereplt a listán, ha lecserélném a gumikat is most, akkor több mint 300 ezret költenék el a 300 ezer Ft-os autómra.


Úgy érzem át vagyok verve, le akar húzni. Pl miért szerepel 2x más árral ugyanaz az alkatrész?



2020. máj. 5. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

na, ezért nem kell hulladékot venni - egy 300 ezres javítás azért nem annyira extra....


de a bárdi/unix/láng stb oldalon meg tudod nézni az alkatrész árakat

kérhetsz más ajánlatot is

amit meg félreértettél, azt meg tudod kérdezni egy másik szerelőtől is (olyat biztos nem mondott, hogy a motorolaj a futóműnél folyik el)



Amúgy mostanában nincs műszaki oktatás a jogsiszerzésnél? Amikor én tanultam, akkor még volt.

2020. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Elviszed másikhoz csáp alatt megnézitek és magad rendelsz viszel ajanlott alkatrészeket amit beszerel , ezaltal olcsóbb , Valto kuplung hidraulika is szivaroghat a motorhoz közel . Két lehetőségből választhatsz . De 3 kilós autonal siman lehet barmekkora hiba es szerelés költség .
2020. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Miért ne létezne kézifék "kötél"? Kézifék bowden néven keress rá. Ennyi az ára.

Üzemanyagszivattyú ára stimmel.

Féltengelyból van jobb, és bal. Ennél a típusnál a bal oldali drágább. Ezért szerepel 2x.

Kuplungot nem cserélünk máshogy, csak szettben. Kuplung készletet szokás venni.


Igazából nem értem a vergődésed tárgyát. Gondolom vettél valami leélt import fost 300-ért, a számládon meg volt 320


Rengeteg meló is lesz az autóddal, kb szét kell szedni az egészet. Nem csak az alkatrész a 300, ebben jó pár munkaóra is benne van

2020. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy üzembiztos közlekedő eszköz (nem örömautó, csak egy önjáró bódé) 6-800 ezer forintnál kezdődik. Ezt vagy vételárként, vagy vételár + alkatrész + munkadíjként fogod kifizetni. Te ez utóbbit választottad. Te tudod. De egy kétszeres vételáron megtákolt rom sosem lesz olyan jó, mint egy másik, 3x annyiért vett azonos kategóriájú autó.
2020. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
52%

Ilyen az amikor a csóróság kéz a kézben jár a teljes hozzá nem értéssel.

Semmi extra nincs se a cserélendő alkatreszek listájában se az árukban.

2020. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez ennyi. Egy normális szervizben garanciával számlával. Nem vagy átverve.

Látom az öntudatod nagyobb mint az eszed. Javaslom kérdezz meg másik szerelőt is.

2020. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

amikor az egyszeri hülye vesz egy autót és azt hiszi olajat kell cserélni benne 10 ezer forintért és kiviszi a világból :DDD


egy 300 ezer forintos autón nem szokás semmit cserélni

elég ha nem rozsdás, és átmegy a műszakin a felfüggesztés és a fék

aztán örülni neki ameddig tart


teljesen felesleges egy vagyont rákölteni

ha elkopott kidobod és veszel egy másik romot

2020. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

ráadásul a thalia az mindig is paraszthintó volt, már akkor vacak volt a amikor kijött a gyárból


ami 20 évesen is autó azt meg nem kapod meg 300 ezerért

2020. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

Az írásodról ordít, hogy alap, felhasználói szinten sem értesz az autók műszaki felépítéséhez. De okosabb akarsz lenni mint a szerelőd?!

300e-ért ne várj csodát, hogy csak tankolni kelljen és soha semmihez hozzá ne kelljen nyúlni! Amiket felsorolsz gyakorlatilag kopó alkatrészek, amit egy idősebb autónál nem nagy kuriózum, ha cserélni kell. Az árak pedig teljesen rendben vannak. Ennyibe kerül. Nem értem, hogy aki reálisan nem képest felmérni, hogy egy autó fenntartása milyen költségekkel jár, az mért érez mégis ellenállhatatlan késztetést, hogy megvegyen valami olcsó lomot...

2020. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor az autót vetted akkor lettél átverés áldozata
2020. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!