Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 napos akkumlátort motorban...

Jasoncrump kérdése:

2 napos akkumlátort motorban a feszültségszabályzó tönkre tehet-e? Kb 25 km. -t mentem vele ameddig bírta az aksi. A szerelő azt mondta hogy (lehet hogy meg tudja menteni az aksit) szerintem csak akar húzni.

Figyelt kérdés

2015. júl. 8. 10:06
 1/2 joco5582 ***** válasza:

Igen valóban megtörténhet. Nálad a mélykisülés a legnagyobb gond, mert nem írtad, mennyi idő után kerül a motor a szerelőhöz. Példának okáért 25km lement megállt a motor alattad, 1 hét múlva elvitted a szerelőhöz.

Az első töltés alkalmával lehet meg is adja magát az akksi.

Ha netalán rögtön töltőre került az akksi gond nélkül megúsztad :)


Remélem segítettem

2015. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

2 napos, 1 órás, 2 éves ...kortól függetlenül tönkretehet egy fesz szab egy akksit.


1. Motor beindít.

2. Multiméterrel akkumlátor kapcsain feszültséget mér

3. Különböző fordulatszámtartományokon a töltő feszültség ingadozhat 13.5 - 15.5 V között, de sehol sem lépheti túl a 15.5V-os feszültséget. Tipikusan 14.5 V körül szokott lenni a töltőfeszültség maximuma.


Túl nagy töltőfeszültség:gázképződés -> akksi kuka

Túl pici feszültség: akksi lemerül.

2015. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!