Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalat a benzines Mercede...

Tapasztalat a benzines Mercedes motorokkal?

Figyelt kérdés

Az 1.8-as kompresszoros motor érdekelne, amik vannak a 2006 körüli C classokba. Nem is feltétlenül a motor, hanem en bloc az autó maga.

Autóvásárlás előtt állok, és ez is az opciók között szerepel, viszont nem annyira elterjedtek mint egy négyes golf, így nem sokat tudok róluk. Az, hogy sokat eszik nem érdekel.



2020. máj. 5. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla sokat. Újabb C-m van, és turbós.

De ez az 1.8 kompresszor, egy dolog van, amiért ki van zárva hogy ilyet vegyek: Bődületesen szar teljesítmény. Nem megy.


1.8 kompresszorról beszélünk. És ilyen 140 lóerőket bírtak kihozni belőle. Gyorsulás 0-100: 10 mp. Nevetséges kategória. Mi lenne kompresszor nélkül? 90 ló lenne?

Gyakorlatilag egy Suzuki Vitara legyorsul. Nagyba vagy, tolod a csillagot, de gyakorlatilag alig tudsz előzni egyet. Na ez az ami ciki. Erre nem kell Mercedest venni. Erre elég egy Opel Vectra. A luxust ma már hiába keresed benne. Csendesnek nem csendes. Dinamikusnak annyira dinamikus mint egy iskolabusz. Cserébe bődületmódon rohadnak.


Ezt az egész W203 szériát szerintem nyugodtan felejtsd el. Lenézett, 90%-ban szétrohadt, rommá rugott autók ezek, zéró presztízzsel, világ összes km-ével. Minek akar valaki magának ilyet...

Mai szemmel 2 típust vennék ebből a szériából: C32 AMG és C55 AMG. Mindegyik más kb szarra se való :D


Viccen kívül... Inkbáb dobj hozzá az autóra szánt pénzhez még egy milliót, és vegyél egy W204-es C-osztályt. Százszor különb autó. Még a mai napig is mutat.

2020. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Chh... Mert az csak úgy van nem, hogy "hozzádobunk" még egy milliót... Mintha egy cipőről beszélnénk.

Nem tudom ki, hogy vezet, én egy 1.8 kompresszoros autót meg tudok úgy hajtani, hogy menjen alattam, sőt egy 1.4-es Fabiat is lehet dinamikusan vezetni ;)

Aki csak amg-vel tud jól előzni meg haladni az először inkább tanuljon meg vezetni!

2020. máj. 16. 07:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja nem.. te félreértetted amit írtam. Nem azért mondtam az AMG-ket, mert csak az megy. Hanem mert azok a kettőn kívül a többi kb szarra se való :D. Értéktelen, párszázezres igazi pudva Mercedes.


Mert azt hiszed, ha te ülsz abba a csodás 1.8 kompresszorba, akkor hirtelen nem 10 másodperc alatt lesz százon, hanem 5? Vagy mit gondolsz? Ismerősömnek volt ilyenje, csak az C160 volt. És azt magyarázta, hogy azért vett ilyet, mert sportos, meg jól megy. LOL. Érted. A C160. Jól megy.

Had világosítsalak fel. Ezek nem mennek jól. Sebastian Vettel is vezethetné, akkor se menne jól. De az a sanda gyanúm, te még életedben nem ültél olyan autóban ami "jól megy". Ha 1997.es Golfból ülsz át, amit előbb tolsz be százra, minthogy elérje, akkor persze jól megy. De barátom hidd el. Ez nem megy jól. Hiába győzködöd magad. Ez az a kategória, hogy szinte bármi bármikor otthagy. Jól megy az az autó, amit otthagy egy Vitara? Vagy egy Ford Mondeo? Vagy egy akármi? Nem.

És egy 10 mp-es autó az olyan. Gyúrod neki, de nem megy. Tökmindegy ki vezeti. És öcsém... Mercit akarsz magadnak venni, mert gondolom jampinak kell lenni. De egymilliót rádobni, ja hát az nemúúúgy meeegy. Azmár eszeveszett péééz. Most akkor mi van?


De igazából amikor benyögted ezt az egymilliós dumát, ott rá is jöttem. Neked tényleg ez a Mercedes való. Akinek nincs pénze, de villantani kell a Mergát. Tökéletes választás. Vedd meg!

2020. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány éves lehetsz kisfiam, de a kis show műsorod alapján még igencsak fiatal lehetsz...

Először is, igen +1 millió rengeteg pénz csak azért, hogy gyorsabban menjen az autó, aminek az ég világon semmi értelme. 1 millából rengeteg dologra költhetek, nem verném bele egy autóba azért, hogy gyorsuljon már jobban...

Úgy érzed, hogy nagyobb a farkad amiért 15 másodperc helyett 7,8 másodperc alatt gyorsulsz százra?!

Elhiszem, hogy te ilyen kis nyomi fittipaldizós gyerek vagy, akinek az jelenti az örömöt, hogy az egyenesbe nyomhatja mint süket a csengőt, (mert csak ott tudja) és Mondeok meg Vitarakkal, kamionokkal"verseng" majd örül mint majom a farkának, hogy megelőzte. Képzeld el, engem az sem érdekel, ha egy Trabanttal előznek meg. Szép, kényelmes, viszonylag biztonságos autót akarok. Nem tudom egyébként mi a bajod ezekkel az autókkal, egy új Vitarával igencsak boldog lennék.

Egyébként abban igazad van, hogy egy lassú autót Vettel is vezethet az egyenesben, akkor sem fog gyorsan venni, viszont azt, hogy ki a jó sofőr nem az autópályán, egyenes útszakaszon szokták eldönteni. Jöhetsz te akármilyen amg közkórházzal, akkor is egy hagyma vagy a két megnyilvánulásod alapján! ;)

2020. máj. 19. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Hoppá de megmondtad a tutit haver :D Imádom, amikor látatlanban jobban ismersz, mint én saját magam. Valóban fiatal vagyok, 30 alatti. Ezt nem nehéz kitalálni. 60 évesen senki nem írkál ide, meg nem nézi a gyorsulást. Bravo Sherlock!


Nade. Képzeld el, 200 ló feletti autóm van. És olyan szolidan vezetem, hogy még te sem hinnéd el. De azért jó ha meg tud indulni. Amióta vezetek, egyetlen egyszer büntettek meg gyorshajtásra. Úgyhogy jól kitaláltad. igazi racser vagyok.

Kényelmet keresel. EGY C180 SPORTCOUPÉBAN??? Saját magadnak mondasz ellent életem. Kényelmet E/S Merciben keress, ne egy 600 ezer forintos 3 ajtós gnóm autóban. A kényelem részéhez tartozik szerintem az is, hogy van benne erő.


És ha neked 1 millió forint ennyire számít az életben, akkor hidd el, nem tartasz te ott, hogy Mercedeseket vegyél... Majd a szervizbe is ezt mondod? Ha szembejön egy 300 ezres számla? "Háááde az nagyon sok péééz, nemúgy megy az".


Saját magaddat b@sznál ki...De mindegy, te tudod. És egy ótvarszar kocsid lenne mellé, ami öreg, nem kényelmes, háromajtós, nem megy, cserébe rohad bárhol. Ha életed első Mercedesét akarod megvenni, az ne ez legyen.

Kényelmes autónak (AMINEK KOCSIT KERESEL) borzalmas, mert kupé. Sport autónak nevetségesen lomha. Szépnek nem szép, egyenesen baromi ronda autó. Ráadásul kevés pénzért, filléreket számolva akarsz magadnak Mercedest. Kicsit ilyen...Nagyon ki kell törni a lakótelepi életből, és meg kell mutatni lifestyle ez, úgyérzem.


A kis hagyma kommented mellé, én a jelenleg 30 évnél jóval fiatalabbon többre vittem mint te most, nyugodj meg. Lehet itt hagymázni, de jelenleg TE olyan autót keresel magadnak, amibe én akkor se ülnék bele ha 200 ezerért adnák. Ennyiért amennyiért TE Mercit keresel, én autót nem vennék, nem hogy Mercit. De biztos én vagyok a hagyma.


Szerintem menj és vedd meg most! Én nem koptatom a szám :D.

2020. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki beszélt kupékról meg három ajtós kocsiról, mivel egy szóval nem említettem, de te biztos azt is kitaláltad, hogy nekem a kupé változat kell :D

Nagyra értékelem a megtisztelő kommentet egy olyan embertől, aki tudja, hogy többet ért el mint én, le a kalappal előtted! :))

2020. máj. 20. 09:14
 7/7 anonim ***** válasza:

A Coupét benéztem, szorri. Összekevertem az eredeti posztot egy másikkal. De csak azért, mert fosásig van a gyakorikérdések az ilyen posztokkal mint ez is. A "milyen lelakott exprémium német autót ajánlanátok 700 ezer forintig, hogy villantsak a lakótelepen" című rovat. Telis tele van ez az oldal ilyenekkel. E46 BMW ről konkrétan szerintem naponta posztolnak. Az az igazi low budget villantós verda.


Fel nem fogom ép ésszel, miért akar bárki ilyet.

Nem kell megsértődni, te kezdted a hagymázást :D.

2020. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!