Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veled szemben elkezdenek...

Ha veled szemben elkezdenek előzni, tehát veled szemben megy a te sávodban, de te lendületes sebességgel haladsz és erősebben lassítasra kényszerítene, akkor rádudálsz?

Figyelt kérdés
2020. máj. 5. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
az a minimum, lehet utána kanyarodok és meg is verem
2020. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
És a dudálás megvéd az összeütközéstől?? Én ilyenkor nem a dudálásra pazarlom az időt, hanem lassítok, és nézem, hogy le lehet-e húzódni, ha nem végezne, nem tudna visszasorolni. Ha messzebb van és látom, hogy nem nagyon akar besorolni, akkor villogok.
2020. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem dudálok, nem is villogok, hanem lassítok. Szerintem semmi értelme ilyen jelzéseket adni, én még nem is használtam a dudát, fénykürtöt is csak az elsőbbségemről való lemondás jelzésére használom. Eléggé azzal van elfoglalva, aki így előz, hogy visszatérjen a sávjába, szerintem nem kell még jobban idegesíteni ilyenekkel, ha rendszeresen így előz, akkor lehetne bármit csinálni, az se érdekelné, ha elmérte a távolságokat, akkor meg anélkül is rájön, hogy hibázott, hogy a tudtára adnánk.
2020. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tothp ***** válasza:
100%

Ha kitérő manőver helyett a dudálást választod, lehet hogy utólag nem fogod tudni elmesélni. Nyugodt lehetsz. Az a barom látja, hogy veled szemben halad. Ha meg nem, azon a duda sem segít. Max fénykürt.

De mindenekelőtt a menekülési útvonalra kell koncentrálni. minden egyéb "egyezményes" és "nem egyezményes" jelzés csak ront a túlélési esélyeken.

2020. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor dudálok rá, ha még bőven időben visszatér a saját sávjába. Ilyen 'hülye vagy öcsém' stílusban.

Tényleg meleg helyzetben éppen elég dolgom van e nélkül is.

2020. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem, semmi értelme.
2020. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket.
2020. máj. 5. 18:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Max. villogni szoktam, a dudát úgyse nagyon hallja 90 körül sebességnél. Természetesen az elkerülő manővert nem hátráltatva. Azért, mert jön egy barom szembe még nem akarom összetörni magam.
2020. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De ha ki tudta rántani a kormányt, akkor ugyanoda vissza is tud húzódni.

Nem?

2020. máj. 6. 16:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés felesleges és provokativ a balesetet mindig el kell kerülni függetlenül hogy ki mi merre hogy hány méter
2020. máj. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!