Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó jeges úton nem túl nagy...

Autó jeges úton nem túl nagy sebességgel téli gumival megcsúszik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Most lett új autóm, egy veszélyes, kanyargós útszakaszon ahol 15 éve vezetek ma megcsúsztam vele, pedig nem mentem gyorsan, a viszonyokhoz képest sem. Az autón téligumi van, nem új, ám még nem elhasznált, viszont az autóhoz való 14 helyett 13 colos, a felfüggesztés pedig eléggé magasra van állítva. A gumi nem márkás. Csak a gumi miatt lehetett ez, vagy érdemes lenne a futóművet is megnézetni, és lejjebb ereszteni az autót? A sebesség meg az út nem lehetett a ludas, mert mentem itt már rengetegszer szószosabb körülmények között is más autóval, és sohasem csúsztam meg. És itt mindig óvatosan vezetek.

#autó megcsúszás oka
2020. febr. 16. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
veszel 14 colos kereket és continentál téligumit és probléma megoldva
2020. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ha valóban jeges az út, akkor nem kellene ezen csodálkozni, a jó téligumi sokat segít, de nem mindenható.


A névtelen és/vagy idős gumi is közrejátszat. Nem tudom mit jelent nálad hogy nem új, nekem volt 8 éves, kikeményedett Michelinem. Hiába volt jó a mintázat, egy ft-ot nem ért mert nem tapadt. Vettem új középkategóriásat, ég és föld volt a különbség.


Hogy mit mókoltatok az autón hogy magasabb legyen, azt nem tudom, így nem tudom hogy mennyire volt köze a megcsúszáshoz.

2020. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Lassabban kell menni és nem fog csúszni.
2020. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akármilyen téligumid, a jégen mindegyik csúszik. Jégen csak a szöges gumi a nyerő.
2020. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
A megoldás a gyári futómű (amit okos mérnök nénik és bácsik már tökéletesen hozzáhangoltak az autóhoz, neked nem kell hozzányúlni), gyári gumimérettel (nem neked kell kitalálni, az előírt/jóváhagyott méretet vagy méreteket tartalmazza a gépkönyv), és márkás téli gumi. Szívesen.
2020. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A jég az jég.ott nincs mese.Azon max a lánctalpas tank közlekedik biztonságosan..A téligumi jobban elvezeti a vizet és az összetétele miatt jobban viselkedik,mint a nyári.A nyári gumi melegre van terveze,a téli meg télre!
2020. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

Nem, új, nem márkás...

Mégis, mennyi idős az a gumi, és milyen állapotban van?

Lényegtelen a mintázata, ha a szerkezete rossz, nem tapad.

A kérdésedre nem itt fogsz megnyugtató választ kapni, legfeljebb csak találgatni lehet... először a gumi állapotát ellenőrizd, vagy ellenőriztesd

2020. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Silány gumi és vezetéstechnika
2020. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Barnabas333 ***** válasza:
4-6 leírta az igazat. 21éve vezetek napi szinten, de egy tükör jégre fagyott mellék utcába nem tudtam bemenni 1éves szalon autóval és új téli gumival. Inkább megálltam félre az utca elején...
2020. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az emberek azt hiszik, hogy a téligumi a minden, azzal már sehol nem csúszik meg az autó. Mint láthatod, de.
2020. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!