Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni a beragad/lesz...

Mit lehet tenni a beragad/leszoruot kerek szelep sapkaval?

Figyelt kérdés
sajnos a hatso ketto sapkaja fembol van, abszolute nen jon le sehogy ket kulcsal, fogoval mindennel probaltam :) esetleg otlet erre? (nem en tettem fel) :)
2020. máj. 5. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
AZ kerek szelepsapka, nem szögletes?
2020. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
siman kerek, abszolute szabvanyos, csak valaki ratett egy "designer" szelepsapkat ami vaszeg rarohadt, bar nem rozsdas meg semmi, de nagyon leragadt
2020. máj. 5. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
WD-40 egy éjszakára. Hátha.
2020. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mar probaltam, sajnos. oda nem jut be a kenoanyag
2020. máj. 5. 20:01
 5/8 anonim ***** válasza:
El kell menni a gumishoz és kicseréli a komplett szelepet.
2020. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ha így rá van rohadva, hogy fogóval se jön le, akkor azt nem túl sokat tekergethették :D.


Nekem is az lett volna az első ötletem. Fújd be valami csavarlazítóval, aztán fogóval ess neki. Ha az nem szedi le, akkor nagyon semmi. Remélem van annyi balszerencséd, hogy egy teljesen sima felületű, kör keresztmetszetű (neadjisten fém) sapkáról beszélünk, amire véletlenül se tudsz ráfogni :D

2020. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hatszög alakú :D meg eppen ra lehet fogni, de sajnos ebbol siman csak szelepcsere lesz
2020. máj. 8. 10:18
 8/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Ha hatszög alakú, akkor azt asszem 10-es villáskulccsal tudod kilazítani. Egy fogóval fogd meg a szelep alját, hogy ne tekeredjen, majd villáskulccsal próbáld meg a szelepsapkát kilazítani. Esetleg pár napon keresztül fújkáld WD-nel :D Én meg nem találkoztam olyan szelepsapkával, amit nem lehetett leszedni, pedig már tekergettem többezret le-fel.

2020. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!