Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az autómatav...

Mi a véleményetek az autómataváltó autókról? Érdemes venni? Nem annyira megya váltás és neha bizonytalan is vagyok. Ezért gondoltam autómataváltosat vennék.

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Én addig tartottam az automatától, amíg meg nem lett a DSG-s autóm, azóta imádom, nem cserélném manuálisra. Pedig egy sportos modell.

Viszont neked azt javasolnám, tanuld meg kezelni normálisan az autót először.

De ettől függetlenül nyugodtan vehetsz automatát

2020. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit nem tudsz a váltásnál? Az első, amivel én kezdtem, hogy álló helyzetben, motorműködés nélkül gyakoroltam a sebességeket fel és lefelé váltani. Addig csináld, amíg nem kell, hogy odanézz. 10-20 perc biztosan elég. Ha megy, akkor már mozgó autónál is fogod tudni, hogy hol áll a sebességváltó.
2020. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rá kell kérdezni és utána kell járni, hogy cserélgették benne az olajat. Ha rendesen, rendszeresen tettek bele megfelelő olajat, akkor nem szoktak gondok lenni.
2020. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tothp ***** válasza:

Egyre jobbak és hatékonyabbak az automata váltók.

Viszont használt autó vásárlásakor nem árt észnél lenni. ha baj van a váltóval, nagyon sokba kerülhet a javítás.

2020. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Ha nem megy, gyakorolj! Senki se úgy jött a világra, hogy ezeket mind tudja. De ezeket meg kell tanulni. Ahogy egy kerékcserét is, egy ablaktörlő cserét, egy izzócserét.


Mi nem megy rajta? Hátha tudunk segíteni.

2020. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kinek mi jön be, én személy szerint utálom az automata váltós autókat.
2020. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szeretek automata és kézi váltós kocsit is vezetni, de ha nagyvárosban élnék, akkor automatát vennék. Egyel kevesebb gond, csak gázt meg féket kell nyomni. Kis forgalomban viszont szeretek váltogatni, de egy 400 km-es út végén már az is nyűg. Úgyhogy ha van rá pénzed, akkor felesleges szerintem a váltással szenvedni, az a lényeg, hogy szívesen vezess.
2020. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Laikusként nehéz megérteni, de automataváltó gyűjtőnév alatt annyi sokféle, teljesen más működési elvű váltó létezik, hogy sokszor a szakemberek is összezavarodnak. Van robotizált, duplakuplungos robotizált, fokozatmentes, hagyományos wandleres automataváltó, és így tovább. Aztán márkán belül is vannak rosszul sikerült darabok, majd jobbak, majd megint rosszabbak. Pl csak a VW csoporton belül a Tiptronic hagyományos automataváltókon belül vannak a régi 5 sebességes, nem megbízható darabok, aztán vannak a sokkal jobb 6 sebességesek, majd a teljesen más felépítésű 8 sebességes ZF váltó... és még 1000 féle variáció. Írd le milyen autót szeretnél, és segítek, hogy melyiknek megbízhatóbb, okosabb a váltója. De előtte azt javaslom, tanuld meg a kuplungot is kezelni rendesen, mert sosem tudhatod, mikor kell kéziváltósba ülni.
2020. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Váltani meg lehet tanulni, gyakorlás kérdése.


Az automata váltóktól azért szoktak félni, mert nagyobb eséllyel romlik el, mint a kézi (különösen ha nem volt rendesen karbantartva), és ha elromik általában nagyon sokba kerül megcsináltatni.


Kézi váltó nagyon ritkán romlik el, és ha igen, jóval olcsóbban tetetsz bele egy bontottat, mint amennyibe bármilyen automata javítása kerül.

2020. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hovarju ***** válasza:

Van aki szereti, van aki nem.

Én kézi váltós autón vizsgáztam le (elsőre) és utána szinte azonnal automata váltós autóba ültem. Nekem nagyon bejött, szeretem vezetni, főleg a városi dugóban kényelmes.

2020. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!