Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyna váltsak le?

Hogyna váltsak le?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy 50ccm-es motorom van (Generic trigger)


Az lenne a kérdésem hogy amikor megyek vele pl. 4es sebességfokozatba akkor én úgy szoktam leváltani hogy fékezek és amikor a kuplungot behuzva gartom és váltogatok lefele majd amikor ujra elindulik akkor csak remélem hogy jó fokozatba vagyok.


Apukám azt mondta hogy úgy váltsak lefele hogy amikor pl. 4esbe vagyok akkor váltsak vissza 3asba és kuplung ki és így lefel.


Ezzel csak az a baj hogy egyszer kiprobáltam és lefékezett a motor és felugrott hatalmas fordulatra.



2020. márc. 13. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy hányat váltasz le. Erre rá kell érezni, mert minden motornál más.

Sokat segít, ha a kuplungot szép lassan engeded vissza - akkor érezni fogod, ha nagyon erős lenne a motorfék (azaz rossz sebességi fokozatban vagy).

2020. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Apád jól mondta csak állat módjára ugrottal le a kuplungrol. Gyorsabban valts a kuplungrol nem leugrassz és kész. Egy kis gazfroccsel jobba teheted a dolgot, amennyiben nem fekezel hiszen a jobb lábad szabad
2020. márc. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ezzel csak az a baj hogy egyszer kiprobáltam és lefékezett a motor és felugrott hatalmas fordulatra."

Túl sokat váltasz lefelé és azért csinálja ezt.

2020. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leváltani az igazgatót szokták vagy a polgármestert.

Sebváltónál visszaváltani szoktun, vagy alacsonyabb fokozatba.

Ehhez kuplungolni kell és az új fokozatnak megfelelő fordulat.

És sokat gyakorolni.

Amíg nem megy rendesen, addig csúsztatni kell a kuplungot

(igen, visszaváltáskor is lehet csúsztatni, nem csak induláskor)

2020. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!