Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy új vonóhoro...

Mennyibe kerül egy új vonóhorog mindennel együtt?

Figyelt kérdés
Vizsgát is beleértve.
2020. máj. 8. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Típusfüggő valamennyire.

Mi tavaly kérdeztük egy Golf Sportvan-ra, egy kereskedő 150-180.000 Ft-ot mondott.

Használt autó lett volna, magyarországi forgalombahelyezés előtt szerelték volna fel és papírozták volna le ennyiért gyári alkatrésszel. Nyilván, ha te veszed meg a papíros vonóhorgod, szerelteted fel egy műhelyben és vizsgáztatod, akkor valamivel olcsóbb.

2020. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Horog, kocsi, elektronika, műhely,...függő.


100-tól 4-500-ig!

2020. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Nekem az új autóra 45000 volt mindennel együtt.
2020. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

3.-nak.


Ez mikor volt, 30-40 éve? Manapság csak a vizsga 30+!

2020. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Függ az autótól is meg attól is hogy van-e már előre beszerelve erre való elektronika ami lehetőleg működőképes állapotban van.

Maga a vonóhorogtól is függ hogy gyári bontott, vagy valami utángyártott. Ha jól tudom ha utángyártottat akarsz rátenni abból csak a levehető változatot teheted fel. Ha gyári bontottad van ugyanolyan autóról az elvileg felmehet rá nyugodtan. Persze erre kell műbizonylat tehát csak erre alkalmas szakszervizbe szereltetheted fel. Ha az elektronikát is meg kell hozzá venni vezetékeket, beköttetni mindenhova annak a szerelési költsége is beleszámít. Eleve a munkadíj, papírmunka az ami lazán egy 50-60 ezer Ft nekem 4 évvel ezelőtt használt 15 éves autóra ennyit mondtak. Aztán ugye mondták hogy az sem mindegy mennyiért tudok szerezni vonóhorgot plusz arra való kábelköteget ami alkalmas is a használatra arra csak körülbelüli árat mondtak ha jól emlékszem minimum 50 ezret. Aztán ugye műszaki vizsga ami 20-25 ezer ft. Akkor beíratni a forgalmiba hogy van vonóhorog és arra új forgalmit kell csináltatni okmányirodába az is 7 ezer ft körül van. Persze ez autótól függ hogy mennyit kell rajta szerelni stb... Nekem összességében majdnem 180 ezer ft lett volna mindennel együtt és erre is azt mondták hogy ez a legolcsóbb ár de lehet ennél feljebb is ha úgy jön ki a lépés.

Ha annyira vonóhorgot szeretnél kezdetnek mérd fel magadban hogy mennyire fogod kihasználni. Ha sűrűn utánfutóznál évente többször akkor megéri. De ha csak hébe hóba kell évi 1-2 alkalomra akkor jobban jársz ha bérelsz egy kis platós autót anyagi szempontból ha 10 évre tervezel és úgy kiszámolod olcsóbban kijössz így. De ha sűrűbben lenne rá szükséged plusz van utánfutód vagy csak azt bérelsz akkor érdemes felrakatni szerintem. Ha lakókocsit vontatnál például mert van lakókocsid vagy tervezel akkor is talán megéri.


Egyébként legjobban akkor jársz mert mi itt csak tippelgetni tudunk, hogy elmész 2-3 szervizbe és kérsz árajánlatot úgy hogy minden benne legyen, anyagtól a munkaköltségen át a papírmunkáig minden, és ezt kérd ki 2-3 szervizből és zt is kérd hogy magát a vonóhorgot mindennel együtt ha szükséges honnan tudják beszerezni és mennyiért. Egyrészt azért mert így ha látod hogy az árak nagyjából egyformák és az anyag is ugyanazokról a helyekről lenne berendelve akkor mehetnél az olcsóbb helyre, vagy oda ami neked szimpatikus. Meg ha kérsz árajánlatot mint írtam már azt is írasd be hogy honnan szereznék be az anyagot mármint a vonóhorgot meg ami kell hozzá és mennyiért. Ennek meg otthon szépen utána nézel hogy érné meg ha ők vennék meg, vagy te vennéd meg és akkor "hozott" anyaggal dolgozzanak. Bár ha csak 1-2 ezer Ft az eltérés akkor jobb ha ők rendelik be mert arra tudnak beszerelési garanciát vállalni, de ha több ezer ft különbség lenne tehát te olcsóbban megtudnád venni azzal a cikkszámmal akkor nyilván te vedd meg. Vagy bontott alkatrészre mit tudnak mondani.


Legjobban így jársz ha elmész több helyre ajánlatot kérni és akkor képbe leszel a dolgokkal. Vannak szervizek ahol vannak vizsgaállomások legjobb ott megcsináltatni és akkor a papírmunka is megvan. Persze attól is függ mennyiért.


Én a helyedben így indulnék neki, kérnék árajánlatokat és akkor már lehet gondolkodni, meg itt is feltenni a kérdést hogy szerintük reális-e vagy sem.

2020. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

4. Írtam hogy ÚJ autónál volt.

Megvolt hogy X összeg az autó és plusz 45 000 a vonóhorog.

Nem kellett külön vizsgáztatni, egyben megvolt újkorában.

2020. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

#6

Mert te úgy rendelted hombre! Itt a kérdés hogy utólag mennyi egy horog felszerelése, nem az hogy mennyit dob a végösszegre a konfigurátor.

2020. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!