Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan 25 év feletti, aki...

Van olyan 25 év feletti, aki nem csinálta még meg a jogsiját? Mi volt ennek az oka?

Figyelt kérdés

Hogy őszinte legyek, mindig is szerettem volna egy jogsit, de tizenévesen nem támogattak benne a szüleim, egyetem alatt meg nem ez volt a legnagyobb problémám budapestiként. Most már lassan 2 éve csinálom a jogsit, kisebb nagyobb kihagyásokkal, sajnos több időt vesz igénybe, mint egy 17 évesnek. De van aki pl. sosem akart csinálni, és akár 30 év felett sem akarja megcsinálni? Mi ennek ax oka?


Férfiak és nők véleményére is kíváncsi vagyok.



2020. máj. 9. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én 32évesen csináltam meg, nő vagyok.

Ráfeküdtem és végigcsináltam munka mellett kihagyások nélkül.

Engem nem érdekelt a vezetés. Ami most motivált, hogy ha lesz gyerekünk a férjemmel, mobilisabb leszek egy jogsival, bármikor kellhet.

2020. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én a belvárosban élek, így tömegközlekedéssel mindenhol ott vagyok 30-45 percen belül, így igazán nem nagyon volt rá szükségem. Az is benne volt, hogy sokáig féltem volna vezetni, hogy 19 évesen egy osztálytársam meghalt egy közúti balesetben.


Már érzem egy ideje, hogy kellene, de az igazság, hogy nem használnám igazán ki és mindig voltak anyagilag más prioritásai, de szeretném majd megcsinálni.

2020. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 évesen letudtam, pont azért amit írsz. Hogy később egyetem vagy munka mellett ne legyen még ez is plusz nyűg. De csak 29 évesen vettem csak meg az első autómat. Előtte nem is nagyon vezettem, nem volt szükségem rá.
2020. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én őszintén azért kezdtem bele 2 éve, mert érzem, hogy bármikor szükségem lehet rá, pl. munka miatt stb. Viszont azért meg nem éri meg szerintem, hogy csak meglegyen, de amúgy meg nem vezetek mellette.
2020. máj. 9. 14:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
# 3-as vagyok. 28 éves koromban kaptam olyan munkát, aminek része volt, hogy furgonokkal kellett időnként jönnöm-mennem az országban. Ha nem lett volna meg a jogosítványom, akkor biztosan nem engem vesznek fel. Tehát igen is volt értelme a jogosítványom "csak úgy" meglétének. Te sem tudhatod, mikor jön jól. Ha nem is közlekedsz naponta autóval, akkor is olyan, mintha lenne még egy bizonyítványod. Szerintem. Egy évvel később azért lett saját autóm, mert ez a munka Budapesten, én pedig onnan 200 km-re lévő városból származom. Néha hétvégente hazajárni sokkal egyszerűbb volt 2-2,5 óra alatt autóval, mint 6-7 órát tömegközlekedni. Tehát a saját kényelmem miatt és a munka szempontjából is megérte korábban letudni.
2020. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig úgy voltam, hogy nem ez az elsődleges, nem is vágytam rá, meg autóra sincs pénzem akkor minek.


Utólag sokkal jobb lett volna letudni egyetem alatt és nem munka mellett csinálni.


Viszont mióta megvan hatalmas előnyre tettem szert. Kezdésnek lett céges autóm amit használhatok mint "sajátot".


Hatalmas szabadság az autó és amennyire ellene voltam régen, annyira jó most, hogy van. Egyszerűn a tény, hogy egy nagy bevásárlás után nem a buszon-villamoson kell szenvedjek, vagy akármerre el tudok menni kirándulni ismerősökkel, egyedül, az rengeteget jelent.

2020. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#3 A válaszomban arra akartam utalni, hogy sokan elég fiatalon letudják, de igazából amikor megcsinálják, nincs rá nagyobb szükségük: pl. városban laknak, nincsen saját autójuk stb. Nem egy ismerősömtől hallom, hogy megvna a jogsija, de már arra sem emlékszik, hogy kell elindulni. Ez nagyjából olyan mint egy nyelvvizsga használható nyelvtudás nélkül: valóban bizonytványként szolgál, de ha nem tudsz vezetni/nyelvet beszélni, akkor kb. mindegy.
2020. máj. 9. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:

A legtöbben minél hamarabb letudják (mikor lehetőségük van rá), még ha utána nem is használják egy ideig.


Aki nem csinálja meg, annak szerintem vagy az az oka, hogy ,,tipikus pesti” (én is pesti vagyok), aki csak a városban közlekedik, esetleg a belvárosban lakik, nem jár kirándulni, rokont látogatni távolra stb. A tipikus pestit nem sértésnek szántam, ez egy érthető álláspont.


Aztán lehet az is, hogy fél a vezetéstől, esetleg alkalmatlan rá (nem tud többféle figyelni, ami a váltások miatt alkalmatlanná teszi a manuális váltós autóra, automatát pedig meg se próbálja.


Vidéken is van természetesen, aki nem rakja le, de sokkal ritkább, mint a pestiek körében. Itt is az lehet az oka, hogy a ,,szomszédban” van az iskola, munkahely, család stb.

2020. máj. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nagyjából olyan mint egy nyelvvizsga használható nyelvtudás nélkül"


Egyáltalán nem olyan.


Sokkal inkább hasonlítható a biciklizéshez. Egyszer megtanulod és utána nem fogod teljesen elfelejteni, adott esetben sokkal könnyebb lesz felidézni.


És nem mindegy, hogy átolvasod 2x a Kresz szabályokat, veszel 2-3 pót órát és onnantól eldöcögsz valahogy, mert igazából csak gyakorlás kérdése az egész. Vagy pedig nulláról kell indulnod munka, egyebek mellett és rámegy több mint fél éved.


Na meg egy "tipikus pesti" sem csak a belvárosban meg metrók mentén közlekedik, és már városon belül sem mindegy, hogy 5-10-15 perc autózás vagy 1+ óra tömegközlekedés.

2020. máj. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nemrég jött a céghez dolgozni egy huszonéves srác (aztán nemsokára rá a barátnője is, értelmesek, ügyesek).

Azt mondta, hogy vele még az apja gimiben megcsináltatta jogsit, és amikor felköltözött pestre, a fater vett egy új autót és a régit a gyereknek adta, de még így sem látja értelmét annak, hogy autója legyen. Kb. 1 évet állt az autója az az utcán, aztán jött a fater és hazavitte.

- Belvárosban lakik és ott is dolgozik, bejárásra nem lenne értelme

- Ha elmegy valahová autóval, utána 3/4 órát köröz mire parkolót talál

- Nagybevásárlást kihozza a tesco/groby futár, a kicsire ott a sarki bolt

- Nyaralni/utazni repülővel mennek, olcsóbb a fapados Máltára mint egy tank benzin

- Ha hazamennek a szüleikhez, felülnek a buszra/vonatra és útközben megnéznek egy filmet a tableten vagy szundiznak

- Soha nem kell azon járatni az agyát, hogy ebéd után megihat-e egy pohár sört v. fröccsöt ha olyan kedve van


A srác azt mondta, ha lejár a jogsija nem fogja meghosszabítani, a barátnője meg el se kezdi - majd ha egyszer úgy alakul az életük akkor talán, de nem tervezik/szeretnék, hogy úgy alakuljon.

2020. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!