Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi romolhatott el a felfüggesz...

Mi romolhatott el a felfüggesztésnél?

Figyelt kérdés
Dacia Logan 2004. Bepakoltam 38darab autó akkumulátort, amitől kicsit megereszkedett a hasmagasság. Csak itt a városban szállítottam 2-3kilómétert, de kipakolás után nem rugózott vissza az eredeti állapotára. Most üresen is ugyanúgy áll, mintha meg lenne pakolva, pedig nem reccsent semmi.

2020. máj. 9. 16:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Sürgősen kellene ötlet, hogy hogyan javíthatnám meg, mert holnap vissza kell adjam. Szerelőre nincs pénzem.
2020. máj. 9. 16:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is gratula, hogy úgy kb. fél tonna súlyt beleraktál a kocsiba, amivel sikerült túlterhelned a kocsit (egy kisebb autó akkumlátor 12 kg körül van, ebből raktál bele 38 darabot, aminek a tömege így legalább 456 kg lett, te meg lehetsz szerintem úgy 70-80 kg körül, amivel a kocsinak az 522-531 kg-os hasznos terhelhetőségét sikerült elérned.

Egyébként szerintem a rugójait sikerült összenyomnod a túlterheléssel, amit kénytelen leszel cseréltetni... Drága mulatság lesz ez.

2020. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rugó szerintem hallatszott volna, ha eltörik. Ha mozgatom az autó hátulját akkor most is rugózik le-fel kicsit, csak nem jön vissza teljesen. Lehet csinálni vele valamit ideiglenesen, hogy ne látszódjon ennyire?
2020. máj. 9. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Mégis alánéztél már egyáltalán, vagy majd mi alá názzünk és megmondjuk hogy eltört vagy nem.
2020. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom megemelni az autót, csak aláfeküdtem, de nem látszik, hogy el lenne törve.
2020. máj. 9. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a rugókat nem töröd, hanem összenyomod annyira, hogy ne tudjon visszamenni az eredeti állapotába, mert a terhelés hatására maradandó alakváltozást szenvednek el.

Ha tört is, akkor a rugók a felső menetüknél szeretnek törni, mert a felverődő víz ott nem szokott kiszáradni, amitől ott kezdenek el először korrodálni, majd gyengülni, majd törni, úgy is, ha kívülről nézve épnek tűnnek.

De a te esetedben valószínűbb, hogy a relatíve hosszú ideig történő terhelés hatására összenyomtad, mert a rugóknak van egy bizonyos tartalékuk, ahol lehet pluszba terhelni őket(pl. fékezéskor és indulásnál nagyobb terhelés éri őket, de ezek jellemzően nagyon rövid távig tartanak, a 2-3 km többszöröse ennek a távnak).

Ha szerencséd van, akkor 1-3 hét alatt visszamehet az eredeti állapotába.

2020. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyi eszed már nem volt hogy két adagban szállítsd el....


Ülj le, egyes!

2020. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38 darab akkuért nem kaptál a méhben annyi lóvét hogy megjavíttasd? :D
2020. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!