Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1999-es Opel Astra G...

Van egy 1999-es Opel Astra G 1,6 CDX-em. Van benne fedélzeti computer. Ami egy ideje sajnos állandóan azt jelzi, hogy kevés alacsony az olajszint. Gondolom a blokkban lévő érzékelő romolhatott el. Hogy tudnám azt kicserélni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 07:34
 1/8 anonim válasza:
A nívó pálcával megnézted már? Húzt ki majd egy rongyal törüld meg, tedd vissza, húzd ki majd nézd meg, hogy a maxon legyen
2015. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
az előző vagyo, de ha ki akarod cserélni akkor le kell engedni az olajat és le kell venni az olajteknőt, benne van az érzékelő
2015. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
sehogy,vidd el szervizbe.nem ismerem az opel műszerfalát de nem lehet hogy az olajnyomással van gond?kéne méretned olajnyomást minél hamarabb mert ha megkotlik a motor az nagy szívás lesz.
2015. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze a nívópálcával ellenőrzöm hisz ez rossz jelet küld. Olajnyomás jó, azt egy másik lámpa mutatná ha nem lenne így. Ez csak arra szolgál, hogy figyelmeztessen ha alacsony az olajszint.
2015. szept. 3. 19:57
 5/8 lupara ***** válasza:
A 19:57-es válaszod megoldás is lehet.Sik talajon pálcával mért olajszint megbizható mérés,nem megterhelő,és költségmentes.Nálam is külön jelzést kaphatok olajszintről,és olajnyomásról,igaz ez egy 307-es Peugeot.Itt a szintmérő "sokat tud",többet és kevesebbett villogással jelzi,de abszolut mennyiséget is mutat.A baj az,hogy egy csere után is megbizhatatlanul,kezdetektől fogva.Én azóta pálcával mérek,ezt még a gépkönyve is javasolja,hibátlannak gondolt műszer mellett is.
2015. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
lupira: teljesen igazad van. Csak idegesítő, hogy minden indulás előtt tovább kell ugrasztanom a komputert mert előbb listázza a hibaüzeneteket. Valamint vezetés közben is kiírja az olajszintet. Ezért szerettem volna megcsinálni.
2015. szept. 4. 07:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam: lupara
2015. szept. 4. 07:27
 8/8 lupara ***** válasza:
Természetesen javittasd ki a hibát ha gondolod,az én esetemben nem ennyire "erőszakos"a visszajelző,könnyebben lemondtam a szolgálatairól.
2015. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!