Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakran mondtam nektek itt,...

Gyakran mondtam nektek itt, milyen szűkös a keretem, de közlekedni akarok. Mit gondoltok a jobbkormányos autókról, amiket feleannyiért adnak, mint a balosokat?

Figyelt kérdés
2020. máj. 9. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ha nem valami ex prémium roncsot akarsz venni akkor annak az árán kapsz valami normális autót bal kormányost, ugyanis jobb kormányosokat nem az átlag autókat szokás behordani.
2020. máj. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A lelked - titkon - azt várja most, hogy megnyugtató választ kapj, miszerint tökéletes alternatíva lenne, de ez NEM így van.

A kereslet határozza meg az árat, nem véletlen tehát, hogy ilyen olcsók, magyarul: jobboldali közlekedést használó országokban kutyának sem kell jobbkormányos autó.


Számtalan kompromisszumot kell kötnöd: az előzésekről (autópályákat leszámítva) le kell mondanod, minden egyes automatánál, sorompónál, drive through étteremnél át kell hajolnod, hiszen minden balkormányos autókra lett szabva.

A kötelező biztosítás szintén jelentősen drágább lesz!


Egyébként nem teljesen élhetetlen, 1 óra alatt megszokod és használod, jogilag sincs akadálya. Neked kell mérlegelned a kompromisszumot.

2020. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes. Kb húsz éve van jogsim, de még sorompóval csak egy két parkolónál találkoztam, amit meg lehet úgy is oldani, hogy kiugrom stb.
2020. máj. 9. 23:14
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Inkàbb ne. Balesetveszèlyesnek éreztem a közlekedést vele.

Vegyél egy kistehert, clio van màr 300ért.

2020. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
67%

Önszívatás, de lehet vele közlekedni.

Én Angliában használtam évekig balkormányost. Kényelmetlen, de használható.

2020. máj. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont tegnap jutott ez eszembe, 180 ért klímás Cliot lehet kapni, de inkább egy ezres Swiftet vegyél.
2020. máj. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Közlekedni akarsz, vagy flancolni?

Nem véletlenül olcsóbbak a jobb kormányos autók a saját kategóriájukon belül (bár, ha fele annyiért adják, akkor ott más, minőségi, műszaki probléma is van), de lehet venni annyi pénzből bal kormányos autót is egy kategóriával lentebbi kínálatból.


Ismerős jár haza időnként Angliából jobb kormányos autóval... autópályán jön végig, nagy probléma nincs, de itthon nem közlekedik vele, a hazai utakon, az itthoni közlekedési morált ismerve, inkább bérel egy autót, jobb kormányossal minden egyes előzés plusz rizikó.

Nem megszokhatatlan, de kellemetlen, és amit spórolsz a vételáron, azt néhány év alatt odaadod a biztosítónak (drágább a biztosítás)

2020. máj. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Azért olyan olcsók, mert el vannak hanyagolva. Ami rendesen karban van tartva, az az Egyesült Királyságban is majdnem annyiba kerül, mint egy holland balkormányos autó. A román cigányok szeretik az ilyen olcsó autókat, aztán amikor hazamennek villogni, akkor a negyede kihullik a 2000 km-es úton. Főleg Angliában nagyon drága a szervíz, nem ritka, hogy egyáltalán nem cserél valaki olajat (sem mást). Futómű széthullik, de hajtják, amíg megy.
2020. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!