Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik egy kamion...

Hogyan működik egy kamion sebesség váltója?

Figyelt kérdés
Nyilván csak nagyvonalakban lehet elmagyarázni de szeretném tudni hogyan is működik pl egy 12 sebességes báltó.Tehát hogy van 8 sebesség és 4 felező.Na oké de mi az a felező,mit csinál?És keresgéltem és eggyes animációkban látszik hogy a váltó végén van egy bolygómű (tudjátok napkerék,koszorúkerék, bolygó kerekek)az minek kell oda.+hogy miert van három tenygelynyi fogaskerék?Válaszokat előre is köszi

2020. máj. 10. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
XDD Azt hiszed hogy még nem láttam?Csak hogy az eggyik kérdésemre sem adott választ.Nem arra vagyok kiváncsi hogy hogyan kell használni hanem hogy hogyan műkódik.
2020. máj. 10. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:

De amit te kérdezel az 16 sebességes.

Van benne 4 alsósor és 4 felsősor.

Tehát mikor 4.-ből felkapcsolsz akkor átváltod vagy a kart kell meghúzni (pofozós) vagy egy kapcsolóval váltod át és kezded előlről a 4 sebességet, csak ekkor már az 5.-be rakod és igy felfelé.

Na és közben van a felező minden sebesség közt.

Ezt is egy kapcsolóval kapcsolja le vagy fel az ember.

Ez akkor úgy nézki hogy például 2. után a fél akkor az a 2 és fél, majd 3. és 3 és fél .

És így tovább .Minden sebesség fokozat közt van még egy amit felőnek hívnak.

Így lesz a 8 sebességből 16.

2020. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nyilván csak nagyvonalakban lehet elmagyarázni" <el van


" pl egy 12 sebességes báltó.Tehát hogy van 8 sebesség és 4 felező" <ez is ott van benne, nincs olyan hogy 8 sebesség és 4 felező


"Na oké de mi az a felező,mit csinál?"<ez is ott van benne


"?És keresgéltem és eggyes animációkban látszik hogy a váltó végén van egy bolygómű"

Szeméyautós kereresztváltókban ez a differenciálmű, hosszmotoros elrendezésben ez a hátsó tengelynél van.


"az minek kell oda.+hogy miert van három tenygelynyi fogaskerék" <<előtéttengely+két tengely a páros és páratlan fokozatoknak.


Talán ez még segít:

[link]

2020. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!