Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes vásárolni...

Milyen autót érdemes vásárolni 800 ezer forintért?

Figyelt kérdés

Napi használatra (40km).

1.4-1.6 motor. Azért lehessen vele előzni. Megbízhazó. 2007 pluszos évjárat.

Amiket néztem.

Ford focus, opel H,g osztaly, Vectra

Seat cordoba, chevrolett lacetti, Skoda octavia, fabia, Renault clio, Fiat Grande Punto, Toyota avensis corolla


Melyek a legmegbízhatóbb márkák?



2020. máj. 11. 01:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Azért lehessen vele előzni"


Hát figyelj, én egy 70Le-s 2002-es évjáratú Opelt vezetek, de bármikor el tudom úgy rúgni neki, hogy 100+ Le-s kocsikat is ott hagyok pillanatokon belül. Nyilván utána ha akarnak utolérnek, de ha jól csinálod, ezekkel a gépekkel is lehet pengét menni :DD

2020. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11:


[link]

2020. máj. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Így van :DD


(11 voltam)

2020. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

A 2007-et szerintem is felejtsd el...


Válaszolva a kérdésedre, 15-20 éves autóknál szerintem már tökmindegy , hogy mennyire volt megbízható a márka és a típus akkoriban... Ezek az autók nagyrészt lepörgettek 200-400+ ezer kilométereket minimum , úgyhogy biztos van (legalábbis volt már) velük gond...


Itt jön a lényeg!

Az előző tulajokon múlik már, hogy mennyire megbízhatóak ezek az autók, és mivel hazánkban legtöbbünknek szűkös a pénztárcája , az alapjáraton jó autók rossz megítélést kaptak...

Tipushibái minden autónak vannak.



Inkább azt vedd figyelembe, hogy mennyibe kerülhet egy ilyen autó minden problémájának orvoslása...


Vegyél valami 2000 utáni már ráncfelvarrott autót 600ért, amikben a főbb gondokat megpróbálták kijavitani( és sokszor modernebben is neznek ki ) és javítsd ki minden apró hibáját... Hidd el meghálálja az autó!



Mit vennék ezek alapján?

Dizelt biztos nem, mert felesleges, es az olcsó dizelesekben a fel vilag benne van mar.


1.4-1.6 (16v!)kis kasztnival tökéletes, mert úgy jól húz, nem lesz gond az előzéssel


Valami népautót!

Tele van alkatrésszel az ország , olcsó, a szerelőnek rutinmunka



Németek közül:

Opel Corsa C ennyi pénzért a legszebbeket kifoghatod.

(A D-t nem ajánlom, megveheted, de ennyiért a leharcoltra futja, és sokkal drágább javitani is)


Opel Astra G , bár ennyi pénzért is kihívás találni egy értelmes, nem szethajtott kocsit, de egy nagyon jo auto.


Volkswagen IV ugyanaz mint a G-s astra... Nehez jot talalni, de egyebkent nagyon jo .


Jah igen a Csehek... Bár a Skoda Volkswagen concern igy johet a németek mellé a Fabia, ami egy nagyon jó választas lehet ennyi pénzért... Népautó, nem véletlen!



Franciák:

Renault Clio II (2001 utani rencfelvarrasbol)

Talán a legjobb választás, ennyiért szintént a legszebb jön ki, ritkán van velük gond, modern forma.


Renault Megane II (kacsa)

Modern kisautó , olcsón.



Esetleg ha kell nagyobb kocsi akkor Renault Laguna , de azt kizárólag 1.6-tal



Peugeot 206

Vagany morcos kisautó, nagy motorvalasztekkal, ajánlom!



Peugeot 307

Modern kocsi, kisebb nagyobb franciás galibákkal, de teljesen élhető , ajánlom !



Olaszok:

Fiat Punto

Nagyon jó választás, egyszerű konstrukció, modern.


Én a grandepuntot nem ajánlanam gazdasági okokból.


Fiat Bravo?!



Japánok:

Toyota Yaris

Megbízható autóként van a köztudatban, olcsó.

(Ebből egy 1.5T -t kipróbálnék, jó kis kocsi lehet)


Nissan Micra

Vicces forma, kedves autó.


Nissan Almera

Még nem volt hozzá szerencsém de jókat hallottam

2020. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Jah igen a Ford lemaradt...

Focus, Fiesta nagyon jó választás


Mondeo sem rossz , de nagyon nezd meg kitől veszed!

Ezt is kizárólag nagyobb motorral.

2020. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én Japán autót ajánlok! A Corolla szerintem a legjobb a felsoroltak közül. Megbízhatók, elnyűhetetlenek, és igénytelenek. Egyedül a rozsdára figyelj oda! Ha van rá módod, és ha már kiadsz ennyi pénzt, vidd el egy műhelybe, ahol felemelik és legalább az alját-küszöböket meg lehet nézni;)
2020. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!