Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan mi történik, akkor...

Pontosan mi történik, akkor ha a forgalomból ideiglenesen kivont határozat ellenére nem adom le a rendszámtáblákat és a forgalmit?

Figyelt kérdés

Megyei kormányhivataltól jött levél, hogy ideiglenesen kivonták az autót 2 hónapig. 5 napon belül adjam le mindkét rendszámtáblát és a forgalmit. Nem írom le részletesen, de rohadtul tévedett aki ezt a határozatot hozta ugyanis felmentést kaptam amíg az autószervíz nem tudta elvégezni az eredetiségvizsgát. Az idióta másik ügyintéző ezt meg nem tudta holott tudnia kellett, mert a számítógépbe beírták, hogy ott voltam és ezt a választ kaptam, hogy semmi gond nem lesz amíg a veszélyhelyzet tart.


Annyit már kibogoztam, hogy a levél szerint ha nem adom le akkor végrehajtás következik amit az adóhatóság szerve hajt végre. Ez OK és érthető, de pontosan mit értenek ezalatt??? Mit csinál az adóhatőság szerve? Kijön és ha kell fizikai erővel elviszik a két rendszámtáblát engem meg összevernek és elveszika forgalmait vagy lelőnek vagy a mi a fészkes francot tesznek ezek az aljas gazemberek???


2020. máj. 15. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát menj be azonnal oda, ahonnan jött a levél, ha valóban minden a veszélyhelyzet alatt történt, akkor nem jogosan követelik a papírokat.

Így ha nem csinálsz semmit, akkor ha megállít a rendőr az autóval, akkor ő szedi le a rendszámot, mivel a nyilvántartásban már benne van, hogy ki van vonva a forgalomból.


Tudnék segíteni, csak nem ismerem a teljes történetet, a NAV biztosan nem megy házhoz, az csak foglalást jegyez be az autóra, ingatlanra, stb.

Gondolom nem fizetted meg a vagyonszerzési illetéket.


Menj, intézd, különben nagyobb bajba kerülsz.

2020. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Intézném, de direkt később adták fel a levelet így már eleve kifutott a határidő. Így működik ez a velejéig romlott és ajas rendszer. Hazudnak, hogy minden rendben egy frászt van rendben.
2020. máj. 16. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!