Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto lefoglalás. Mit tehetek?

Auto lefoglalás. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, es kaptam egy levelet hogy az autót lefoglaltak mert az elozo tulajnak adóssága van, de nem a kocsira.

De amikor lefoglalták, mar az én nevemben volt.


Mit lehet tenni?



2017. jún. 7. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

A végrehajtó elkérte a vevő adatait az eladótól, hogy elküldhesse a levelet neked? Elég bután hangzik...

Ha legális az adásvételi, és minden adat benne van, akkor szerintem nem kell átadnod az autót. Nem vagy senkije az eladónak, hogy bármi lépéséért felelősséget vállalj...

Jóhiszemű vásárlóként pedig nem is tudnak mit kezdeni veled.


Viszont ha valami ügyeskedés volt az adásvétellel, akkor lehet, hogy lesz gondod.

2017. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Semmiféle gond nem volt az látogatással, minden törvényszerűen ment. Eredetiség vizsgálat, biztosítás, atiratas.

1 hete megállított a rendor, nem volt semmi gond sem.

2017. jún. 7. 22:39
 3/9 crudy ***** válasza:
Termeszetesen nem foglalhatjak le. Ez a te tulajdonod es a behajto ceg ezt nem verheti le rajtad. Ha le is akartak foglalni akkor lassuak voltak.
2017. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kiitos ***** válasza:

Ilyen alapon bárkiét lefoglalhatja , semmi köze a Te ingóságaidhoz.

Ha viszont az eladó becsapott , az autó nem tehermentes akkor el sem adhatta volna.

Jelzálogfedezet az autó? Akkor a banki hitel nincs még visszafizetve, csalásban bűnsegéd.

2017. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 crudy ***** válasza:
100%
Ha terhelt lett volna az auto nem tudta volna atiratni
2017. jún. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha az autón lenne hitel, akkor azt az okmanyirodaban kiadta volna a gep./tudtommal/

De semmi ilyesmi nem volt.

2017. jún. 8. 07:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltél a végrehajtóval (vagy az illetékessel)?

Mit mondott?


Mindensetre tedd el az autót valahova, nehogy elvigyék daruskocsival, ezek mindenre képesek, még akkor is, ha nincs igazuk.

2017. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A volt tulajjal beszéltem, ő intézi a dolgot.
2017. jún. 8. 07:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért a volt tulajjal? Ha ő vele van valami a volt tulajjal , ő úgyse fogja neked elintézni.
2017. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!