Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan köztetek aki...

Van itt olyan köztetek aki muszájból tanult meg vezetni? Mennyire volt nehéz?

Figyelt kérdés

Én csak azért tanulnék meg mert muszáj. Pontosabban, bizonyos szempontból megkönnyíteném vele a saját dolgom, bár nem lennék minden nap rákényszerítve de bizonyos helyzetekben jobb lenne. Például a szüleimet tudnám kocsival vinni valahova ha kell. Mióta apukám nem vezet (ő tudott egyedül de már nem vezet különböző okokból), azóta már csomó macera meg probléma volt ebből, hogy senki nem tud vezetni. Persze néha megoldás a tömegközlekedés de néha meg jobb az autó.


Én amúgy csak azért tanulnék mert hasznos de amúgy egyáltalán nem hiányozna ez a sok idő amit rá kell szánni.

Van itt olyan aki muszájból tanult meg? Egyáltalán meg tudtatok tanulni? Mennyi idő volt?


Nyilván nem a KRESZ-től félek hanem magától a vezetéstől.



2020. máj. 19. 10:49
 1/6 A kérdező kommentje:

Magam szempontjából annyi haszna lenne, hogy kocsival is mehetnék nyaralni, nemcsak vonattal meg busszal de amúgy ennyi.

Szóval ki volt hasonló helyzetben?

2020. máj. 19. 10:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Én. B az muszáj volt, aztán most meg már a ce után a d-t csinálom, nagyon megszerettem, pedig a mai napig úgy vezetek, hogy "jaja ha baj lesz mi lesz".


Eredetileg azért csináltam meg mert gyűjtő suliba jártam magyarként és suli után mindig volt valami konfliktusom amikor már autóval jártam akkor senki sem akart megverni mert nem volt kontakt a retkekkel. Emlékszem mennyire remegtem az első pár hónapba 17 évesként a volán mögött , holott 14 évesnek néztem ki, volt tanár aki nem tudta mennyi idős vagyok és szólt a szüleimnek, hogy autót vezetek és így őket is megbüntetik ha megfognak papírok nélkül. Aztán a másik kényszer az volt, hogy Anya nem szeret vezetni mert Ő vagy Skoda 120-at vagy Kis Polski-t vezet, az meg nem volt, Apu meg unta mindig elvinni a boltba Anyut így jöttem én a bevásárlós.

2020. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43 éve csinálni akartam egy Trabant cabriót. Ahhoz, hogy majd vezetni is tudjam, "muszáj" volt levizsgázni.
2020. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Muszáj hozzád nagyon hasonló indokból többek közt!

Nehéz, de nem annyira.

Egy jó oktató mellett élmény, móka, kacagás.

Én mindenkinek ajánlom. Életérzés...

Amúgy még tanulok vezetni.

A szüleim miatt kezdtem el én is, meg hátha így könnyebb melót találni, de most meg már nagyon szeretem. Az életem része, a hobbim.

Pedig 32 éves nő vagyok.

Elég nehéz eset...:)

Nagyon jó oktatóm van.

4- en vagyunk tesók. A szüleink nem tudták finsnszírozni fiatalabb korunkban a jogsit. Most, hogy van önálló keresetünk belevágtam.

Tesók Pesten én vidéken. Ha a szülőknek segítség kell én þudok a leggyorsabban segítségükre sietni.

2020. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Tőled is függ, mennyi idő lesz.

De függ az oktatódtól is, hogy heti hány órát tud adni neked. Azon sok múlik.

Novemberben kezdtem. 4 hónapot vártam az oktatóra, júliustól, a kresztől.

Eleinte csak heti 2 max 3x50 percet vezettem. Februártól gyorsítottunk, azóta heti 4-5 órát is tudok menni. 30 an vagyunk kb nála, kb. Ugyanennyi, akikkel még nem kezdte el.

Ha nem lett volna 2 hónap leállás már meglenne a jogsim. De mondom, sok mindenen múlhat. Olyan 3-4 hónap alatt meglehet simán egy átlagos képességű embernek is, ha nincs semmi leállás.

Meg attól is függ, tudsz e már vmennyire vezetni, próbáltad e már?

Mert ha igen, lehet, hogy elég a 30 óra plusz óra nélkül, így akkor hamarabb is meglehetsz, mint 3-4 hónap, bár az 580 km nek is meg kell lenni.

Ha az 40 óra alatt van meg, akkor annyit kell vezetni!!! Nyáron amúgy mindig többen szeretnének vezetni kezdeni.

2020. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az kevésbé befolyásolja hogy mennyire van hozzá kedved, mint az hogy mennyire van hozzá érzéked. De nem nehéz megcsinálni, én nagyon élveztem☺️
2020. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!