Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veterán motor benzintankot...

Veterán motor benzintankot belülről rozsdátlanítani?

Figyelt kérdés
Adott egy 74-es évjáratú Pannónia p12-es itthon, és a benzintankot kéne belülről kipucolni a rozsdától, mert nem éppen egészséges neki. Arra gondoltunk hogy először csavarokkal vagy kvarchmokkal a nagyját kipucoljuk, majd citromsavas, meleg vizes "főzettel" lemaratjuk, ezután Tiszakorr korróziógátló alapozóval kennénk ki a tankot belül. Mennyire lenne hatásos ez az eljárás, és a tiszakorr mennyire megbízható? Esetleg az alapozóra valamilyen két komponensű festéket érdemes lenne még felvinni?

2020. máj. 22. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A rozsdátlanítás nem nagy műsorszám: valami zsíroldó löttyöt kell beletölteni, amibe apró csavarokat szórsz, aztán rázod, amíg el nem unod. Vagy beleteszed a betonkeverőbe, az forgatja magának. A kvarchomokot még azelőtt felejtsd el, hogy egyáltalán eszedbe jut: az életben ki nem öblögeted a tankból és biztos, hogy meg fog érkezni a karburátorba.

Szóval megvan a rozsdátlanítás: a csavarok elvégzik a mechanikai tisztítást, a zsíros mocskot feloldja a zsíroldó és a csavarok által levert rozsdát addig oldatban tartja, amíg ki nem öntöd. Utána kell még némi öblögetés, hogy minden feloldott ganaj kijöjjön, majd következik a fejvakarás: mi a franccal kezeljük belülről? Egyrészt nem könnyű belső felületet festeni a tanknyíláson át, másrészt a hagyományos alapozók és 2K-s festékek nem bírják a benzint olyan töménységben, ahogy az üzemanyagtartályban előfordul. Viszont vannak direkt ilyen célra gyártott tankfelújító készletek, amelyek bevonatai hosszú távon is elviselik a benzint. Illetve egy ilyen műsor után érdemes kitakarítani a benzincsapot is a szűrőjével együtt és egy mikroszűrőt építeni a benzincsőbe. Sok koszt meg tud fogni az is.

2020. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csavaros modszer nem jo, felserti a tank belsejet. En egy full rozsda tankot femtisztava tettem: 1kilo citromsavat feloldottam 10 liter vizben, teletoltottem a tankot, es 2 orat hagytam benne.

Arra kell figyelni,hogy betoltesnel semmifelekeppen ne frocsogjon, folyjon semerre, mert a tank kulsejerol is lemarja a festeket. En ronggyal korbetekertem a tankot.

2020. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!