Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy dízel? Életút...

Benzin vagy dízel? Életút különbség?

Figyelt kérdés

Na ugye mind tudjuk hogy mi a különbség a kettő közt.

Ezt ne is eroltessuk.

De ugye van egy bizonyos alkatrész csomag amit mindkét autón cserélni kell.(dmf, 🕯️, kuplung)


En szeretnék kérni egy olyat valakitől, aki jobban tisztában van ezekkel hogy összeírja nekem egy benzines és egy dízel életútját.

Ami tartalmazza hogy kb mikor mit kell cserélni, stb.

Pl így:

30 000 km gyertya

60 000 km gyujtó kabel

100 000 km kuplung


Ez példa csak.


Mivel annyi autó típus van mint állat, ezért írj le nekem egy típus benzines és dízel változatát.


2020. máj. 24. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
A kuplung nem km-re van. Meg ez így marhaság az egész.ha lenne ilyen lista mindenki tudná mit vegyen
2020. máj. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet leírni. Tudnék neked képet betenni elég sok autó szervizintervallumáról, de azzal nem mész semmire. A folyadékok és szűrők, a vezérlés, meg benzineseknél a gyertya cseréje van meghatározva. A többire azt mondja hogy ellenőrizd, szükség esetén cseréld.

De logikus is. Lehet hogy te elkoptatsz egy kuplungot 100 ezer alatt, másnál meg elmegy 2-3x annyit.

2020. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Barnabas333 ***** válasza:
Konkrétan az sem ártana, új vagy használtat akarsz venni. Ha használt mennyi a keret rá...
2020. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Barnabas333 ***** válasza:
Le tudom neked írni, hogy neppertől vettem 9évesen egy benzines mazdát amit ausztriából hozott be, ki tudja mennyit tekert vissza. Az elején cseréltem kuplungot, gyertyákat. Majd mivel egy ócska kuplung lett beletéve és szinte csak a fővárosban használtam, 5év múlva 50ezer km után újra kuplung, gyertya és akkor már gyertya kábel csere is volt. Most ettől beljebb vagy költség számításban?
2020. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen lista nem létezik. Minden autótípus + motor kombinációnak saját szervizütemezése van. Ezt általában feltüntetik a kézikönyvbe vagy a szervizkönyvbe.

Amikor már tudod, hogy milyen autót akarsz, interneten megkeresheted ezeket az információkat.

2020. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, amit te kérsz, nem létezik. Az olajcserén, szűrők cseréjén, egyéb folyadékok és a szíjas vezérlés cseréjén kivül semmilyen más alkatrészekre nincs szigorú szabályozás. Benzines autóknál is a gyertyás dolog csak ajánlás, van olyan benzines autó, amiben 250 ezer km után sosem volt cserélve a gyújtógyertya.
2020. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel ezek erősen függenek a használattól is, így egyértelmű életút nincs, még egy azonos gyártó, típus közt sem.
2020. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alfa 159 2.4 JTDm esetében, 0 km-es szalonban vettem új autóként. Első kuplung csere 287 000 km környékén, fékek 174 000 km körül, kettőstömegű és turbó alattam megélte a 315 000 km-t. Többi kopó dolgot nem sorolom, mert nincs itt a szervízkönyve az asztalon. Viszont lényegtelen, mert azok olcsó kopó alkatrészek. Motorjához még nem kellett nyúlni, azóta már átesett még egy kuplungon pont múlthéten 571 000 km-nél, illetve fékek voltak cserélve azóta még 2 alkalommal, turbó és kettőstömegű még bírja, kb 600 000 km környékén lesz cserés.


95%-ban pályán használom, néha város, nem ölöm, nem taposom, nem gyilkolom, nem csapatok vele, csak megyek amerre mennem kell.


Amit te szeretnél tudni, az minden embernél más, függ attól ki hogyan és mire használja az autót. Benzinesről nem tudok nyilatkozni, mivel kenyérkereső az autó és nagy távokon megyek vele, így csak dízelt veszek, és csak újat. Tehát használt autóval sincs tapasztalatom.

2020. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!