Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 13 éves autóba érdemes a gázt...

13 éves autóba érdemes a gázt beszereltetni?

Figyelt kérdés
Még csak 120 ezer km van benne, havi 1000-1200 km-t megyek vele. 6,5 literes fogyasztással, 400 forintos benzin árral számolva 2 év alatt megtérülne.

2020. máj. 24. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lesz annyi a benzin. Persze akkor se fog megtérülni, mondjuk azt hogy 4-5 év múlva nullan leszel tehát 8-10 év múlva keresed még a gáz beszerelés árát.
2020. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Eladni nem fogod tudni drágábban csak mert gázos, és azt is vegyed figyelembe, hogy ha rövidtávozol nem kapcsol át gázra rendszer. Viszont remekül ki van építve az infrastruktúrája, ezért én beleszereltetném.
2020. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem megkeresem az árát, hanem már az első 2-3 évben megspórolom. Még ilyen nyomott benzin árnál is 100 forinttal olcsóbb a gáz, és idén lesz még 400Ft a benzin.

25 km-re járok dolgozni, fizetik a 15Ft/km bejárást. Ennyiből gázzal majdnem ki is jönnék.

Nem akarom eladni. 20-22 éves koráig gondoltam használni, aztán mehet a bontóba.

Amúgy 170 ezer körül szerelik be.

2020. máj. 24. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés ha tudod a megoldást ?
2020. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem egy xsara picasso-m van,ami gázos. Tévedés,hogy sok idő kell,hogy átváltson gázra. Benzinnel indul, és ha alapjáraton hagyom,akkor 20-30mp múlva egy gázfröccs és gázzal megy. Ha elindulok vele szép lassan,akkor 150-200 méter múlva egy váltásnál vagy gázadásnál átvált. Ha ügyes vagyok,észre sem veszem,ha nem voltam ügyes,akkor egy pici megtorpanás érezhető. Jövőre lejár a tartályom, még vacilálok,hogy kivetessem-e? 16 éves a kocsi. Márciusban mikor vettem, volt éves karbantartáson gázos műhelyben,mégis szivárgás van menetközben valahol. Így mostanában benzinnel járok. Benzinből 6.5-8 liter között eszik a kocsi, gázból 9-10 liter. Kb 8 Forint van Km-enként,az évi 80 ezer lenne,HA NEM KELLENE pluszköltségeket vállalni. Mint ez az éves karbantartás,akkor 6-7 ezer Ft bele 1db gyertya, mert a gázoshoz másfajta kell. Ha nincs a környékeden gázkút,akkor külön elmenni tankolni,mivel nem önkiszolgálo a kutasnak egy százast nyomni,vagy legközelebb ha meglát,elmegy wc-re,aztán utána battyog ki, hogy téged megtankoljon. Ami a legfontosabb, hogy kíválló állapotban legyen a motorod,mert a gáz máshogy ég,lassabban de nagyobb hővel. A szelephézagra jobban oda kell figyelni(ha nem hidrotőkés) mert hajlamos szelepet kiégetni,ha rosszul van beállítva. Ezt én is egy csoportban olvastam,nem magamtól tudom. Csak azért írom le, hogy objektívebben tudjál dönteni. Én nekem a csomagtartó alá,a pótkerék helyére van a tartály felszerelve,ezért folyamatosan egy pótkerék ott zötykölődik a csomagtartóban. Szóval gondold át. Az jó érzés, hogy olcsóbban mész,de cserébe elég erősen vannak kompromisszumok.
2020. jún. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már 1 hete beszereltettem.

Eddig nagyon jó, és nagyon tetszik. Már 400 km-t mentem azóta.

A gyertyákat nem mondták, hogy cserélni kell. 20 ezrenként kell szűrőt cserélni, és szelephézagot ellenőrizni.

Két LPG kút is útba esik.

Pótkerék tartályt tetettem be én is, a pótkereket meg kitettem, és defekt spray-t tartok magamnál.

2020. jún. 9. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!