Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerékpárosok behajthatnak...

A kerékpárosok behajthatnak az egyirányú utcába kiegészítő tábla hiányában is?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy akkor is, ha nincs kerékpársáv.
2010. júl. 30. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Igen.
2010. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
mármint ellenkező irányból?:) nem. csak, ha számukra kiegészítő tábla van. Sokan persze eddig is behajtottak, ezután meg pláne, merthogy most már " a KRESZ is megengedi"...ja,meg. Csak végig kellene olvasni azt a módosítást.
2010. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
az egirányú utca forgalmával szemben csak akkor hajthat be a kerékpáros, ha van kiegészítő tábla!
2010. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, hogy szigorúan az út jobb oldalán szabad haladni ilyen esetben...
2010. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az a bringások nagy részét nem szokta érdekelni, hogy hova lehet behajtani, milyen irányból (TISZTELET A KIVÉTELNEK)
2010. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mióta életbe lépett ez a szabály sok helyen azóta se helyeztek el kiegészítő táblát (tulajdonképpen minden egyirányú úthoz kellene, de ez a közútkezelő dolga, a kerékpáros ettől függetlenül behajthat szemből is.

Én így hallottam...

2010. júl. 30. 12:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy alapvető szabály a KRESZ-ben. (néha nem túl logikus, de...) Ha a szabály azt mondja ki, hogy egyirányú utra, a behajtani tilos táblával jelzett irányból csak akkor lehet kerékpárral behajtani, ha a "kivéve kerékpárral" nevű kiegészítő táblát kihelyezték, akkor a behajtási lehetőség csak akkor adott, ha a tábla kint van.
2010. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

"Én így hallottam..."

Én meg úgy hallottam, hogy mindkét Eiffel-torony gumiból van.


[link]

"14. § (1) A járművek forgalmát tiltó vagy korlátozó jelzőtáblák:

[...]

z) „Behajtani tilos” (53. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az egyirányú forgalmú útra ebből az irányból behajtani tilos.

[...]

(15) Ha az (1) bekezdés a), b), n) és z) pontjában említett jelzőtábla alatt az 59/a. ábra szerinti kiegészítő táblán autóbuszt és/vagy kerékpárt mutató ábra van, a jelzőtáblával jelzett tilalom a menetrend szerint közlekedő autóbuszra és/vagy kerékpárra nem vonatkozik."

2010. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem voltál megelégedve a fölötted lévő válasszal?

(egy KRESZ-oktató)

2010. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Semmi köze a kerékpársávhoz. A behajtani tilos MINDENKIRE vonatkozik! Kerékpárral csak akkor hajthatsz be, ha van kiegészítő tábla! Meg kell nézni a KRESZ-t.

Mellékesen azért nem raktak ki minden behajtani tilos táblához kiegészítőt a kerékpárosoknak, mert valószínűleg az illetékesek sem hülyék. Nem akarják, hogy a forgalommal szemben tekerhessen minden biciklis mindenhol.

Utálom, ha jönnek szembe az egyirányú utcában, persze az út közepén, és még nekik áll feljebb. Pampognak a KRESZ-ről, csak nem ismerik. A legközelebbit pofáncsapom...

2010. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!