Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerékpárosok behajthatnak...

A kerékpárosok behajthatnak az egyirányú utcába kiegészítő tábla hiányában is?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy akkor is, ha nincs kerékpársáv.
2010. júl. 30. 12:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

azért mert a szabály lehetővée teszi ezt, nem egyenlő azzal, hogy holnaptól mindenhol a gyakorlatban be is vezetik.


egyrészt a közútkezelő nem fog vagonnyi táblát legyártatni meg kirakni sok pénzért, amikor ennek az esetek többségében nincs nagy jelentősége, illetve balesetveszélyes is lehet. a közútkezelő sokkal fontosabb esetekben sincs a helyzet magaslatán.


ezt a szabályt egyébkén azért hozták, hogy a belvárosi, kisebb forgalmú, de sok kerekes által járt utakon ezt lehetővé lehessen tenni (lsd.: pest, belváros petőfi s. utca). nem számítok arra, hogy ez tömegesen elterjedne, ténleg csak néhány helyen lehet majd vele találkozni. itt viszont azért nem lesz talán annyira veszélyes, mert az autók eleve lassabban mennek, és mivel egy idő után mindenki meg fogja szokni hogy szembe jöhet a bringás, mert nem lesz akkora szenzáció. főleg hogy sztem lesz olyan, hogy az autóssal több bringás fog szembe jönni, mint ahány parkoló autóval találkozik :P

2010. júl. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

11-es!

Sajnos, te sem vagy a helyzet magaslatán! Az, hogy néhány hírforrás (csökkent értelmű újságíró) össze-vissza írogat, pampog, attól még nem lesz jogforrás. Pedig a kerékpárosokra is a 1/1975.(II.5)KPM-BM együttes rendelet (gyk.:KRESZ) vonatkozik.

Vagy, ha lesz@rják, akkor én is hivatkozom arra, hogy hiányoztam az elméleti óráról, amikor az "Egyirányú forgalmi útra szabálytalanul behajtó kerékpáros elgázolási tilalma" volt a téma.

2014. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!