Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő utcai motornak mit...

Kezdő utcai motornak mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Friss A kategóriás jogsi megvan, korábban 2 szezont enduroztam hobbi szinten egy 125 cm3 crossal.

Főként olyan típus érdekel, aminek megfelelő alkatrészellátása van, és relatív megbízhatónak számít.

Keret rá 1-1.5 millió csak a motorra.



2020. máj. 28. 12:05
A kérdező szavazást indított:
Honda CB 600 F Hornet 2007-től
Kawaski Z750 2007-től
Honda CBF 600 S 2007-től
Suzuki GSR 600
Suzuki GSX 600 F
Suzuki GSX 650 F
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül mindegyik relatív megbízható alap esetben, sokkal jobban fog számítani, hogy mennyire vigyáztak rá. Ugyanolyan jó az alkatrész ellátottságuk.


Viszont én kezdő motornak nem biztos, hogy 750-est ajánlanék, vagy 100 LE körüli 600-ast. Főleg, ha nem utassal akarsz közlekedni. Egyedül, 125-ös motor után szerintem teljesen jó döntés lehet valami 50-65 LE közti.

2020. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Annyi plusz infó: a cross 40 le, és 85 kg volt, gyakran le is dobott :P

Viszont tény, a felsoroltak jóval erősebbek és nyomatékosabbak.

2020. máj. 28. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

A közút meg terep teljesen más közeg :) Persze nagyon sokat fog segíteni a 2 szezon terepezés közúton is, viszont terepen kevesebb ismeretlen tényező van, amely meg akar ölni.


Akkor a LE/kg arány ismerős lesz, viszont az nagyon fura lesz, hogy 85 kg helyett 190 kg.

2020. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:

Számomra ezek közül a Z750 a nyerő,kinézetben is vadállat meg amúgy is.

Motoros társamnak Z750 van és gyárilag azon hátul 43-as fogaskerékvan,nekem Z1000ren 40 a gyári enyémen 41-es van és egész jól lépést tart gyorsuláskor a kis tesó.

Amúgy megbízható jó motorok a Z-k és elég jó a facebook közössége is.

Második helyezet nálam a gsr600 lenne egyébként vagy pedig egy yamaha fz600

2020. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat en semmikeppen nem ajanlanek friss jogsival 80+ le motort... en mindenképp egy ket hengeressel kezdenem elsosorban,kawasaki er6n es er6f, suzuki sv650, yamaha mt-07. A giroszkopikus hatas miatt konnyebben kezelhetok. Vagy a tobbi masina 70 loero korul. De hidd el igy is nagy valtozas lesz en a gs500-at mikor kezdokent megvettem rutintalanul az is csinalt neha olyan dolgokat, hogy nagy mazlim volt hogy nem egy 80 loeros vas van alattam mert akkor pereceltem volna. Most halt meg egy srac egyebkent a 100 loeros yamahaval, 50 loero utan felult ra, rogton elkottazta a kanyart es elhunyt szegeny. Egy haverom meg megvette kezdokent a 100 loeros kawat egy honap utan ripityara torte a mocit es magat is...
2020. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!