Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz olajszivattyúnál milyen...

Rossz olajszivattyúnál milyen problémákat okoz?

Figyelt kérdés

Tegnap elbúcsúzott az olajszivattyú, kb 6km-t jöttem még vele hazáig, mert nem világított az olajnyomás lámpa még hazafelé csak csörgés volt hirtelen nem tudtam mi az, főleg hogy menet közben adta fel a küzdelmet a szivattyú.


Ma reggel viszont egy próba indítással kb 10mp járás megnéztem ír e valamit és már volt olajnyomás lámpa is de pislákolt így hol kapott olajat hol nem, majd írta hogy csekkoljam az olajazivattyút mert nem kap onnan jelet a vezérlő.


Tehát a problémáról nem tudva megtettem vele 6km-t majd ma szerelőhöz került trélerrel.


Ez a 6km milyen károkat tud okozni neki?



2020. máj. 28. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már csörgött, akkor általában motorgenerál, vagy motorcsere.
2020. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sanszos hogy nem a motor csörgött mert olaj volt még akkor lámpa szerint gép szerint is, vezérmű hajtja ugye az olajpumpát. A vezérlés burkolatánál csörgött, valószínű a pumpa ahogy elszállt még a vezérműszíj próbálta hajtani de nem ment. A vezérműszíj széle ki is szálasodott, a motor egyáltalán nem csörgött akkor még mert volt olaj mindenhol. Ma reggel volt már a próbaindításnál hogy nem volt olajnyomás a gép szerint se. Tehát a kérdés inkább úgy szól hogy ez a pumpa nélküli üzem okozhat e nagyobb kárt. Maga a motor a csörgés alatt lehetett hallani hogy szépen járt hazafelé a maradék olajjal
2020. máj. 28. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs olajnyomás, a hajtókarcsapágyak szinte azonnal elkezdenek kopogni, percek alatt leolvad róluk a csapágyfém, belemarnak a főtengelybe és indulhat a generál.
2020. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem értem a kérdésed.

Ha nem világit az olajnyomásnak a lámpája, akkor van olajnyomás.

2020. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat! Utolsónak: nem rögtön írta ki, maradék olajjal de cörögve mentünk haza olajnyomással. Többi egyértelmű
2020. máj. 28. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!