Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi RS6 (2019) fenntartási...

Audi RS6 (2019) fenntartási költségek?

Figyelt kérdés
Havi 850k bevétellel bevállalnátok?
2020. máj. 29. 19:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Van a számlán pénz ,igen kedves utolsó.


várok még válaszokat, főleg olyanoktól akiknek volt vagy van ilyen kocsi.

2020. máj. 30. 14:22
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy 313 lovas TDI A6 van, bocs hogy belepofáztam, mert nincs 1 éves RS6-om. Ha van autód, akkor úgyis tudnád, hogy egy autónak nem lehet pontosan kiszámolni a fenntartását, mert lehet egy fillért sem kell rá költeni a kopó alkatrészeken kivül, de lehet a milliókat viszi el, mert balszerencséd van. Majd meglátod, ha lesz neked is autód.
2020. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Abrams12 válasza:
Ha a fenntartási költség neked kérdés, akkor nem a te autód.
2020. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Most le fogtok pontozni sokan, de nem érdekel, leírom a véleményem.

Havi 850K-ja van a kérdezőnek, ha nem troll és igazat ír. Ennyiből úgy kb. mindent fent lehet tartani. Na jó, egy Ferrarihoz már lehet kevés, de BMW, Merci, Audi szinte minden típusára elegendő. Azért ne jöjjetek már ilyen ökörségekkel, hogy ez kevés, meg a tankolásra sem lenne elég. Valljuk be, a magyarok sztem 80%-a nem keres ennyit, mégis érdekes módon tele vannak az utak 5 évnél fiatalabb Mercikkel, BMW-kel, Audikkal, és nem az ilyen A3 kategóriákat làtom, hanem A6, A8, 5-ös BMW, meg X5 stb. Fura, hogy mind fent bírja tartani. Kicsit túltoljàtok ezt a prémium autó fenntartás dolgot én ezt látom gyakorin. Mindenki azzal jön ilyen kérdéseknél hogy “fhú, evbe egymillió alatt olajat nem cserélnek”, meg “vegyél hozzá benzinkutat” stb. Érdekes módon ismerősöm, aki vett egy 3.0 tdi A6-ost, asszem 2015-ös körüli, a 2 év alatt, amióta megvan neki épp mondja, hogy csak olajcserére kellett vinnie, meg egy-két apróságot cserélt benne. Itt mindenki úgy adja elő ezeket a prémium autókat, mintha éves szinten 5-10 milliókat elvinne a fenntartásuk, aztán meglepődnek sokan, hogy mások egy Opelre is kb annyit költenek, mint ez meg az az 5-ös BMW-re. Most úgy ilyenkor belegondoltok, hogy más 3-400 ezres havi fizuból fenntart egy 4-5 éves prémium autót. Akkor neki hogy sikerül úgy, hogy marad egyéb dolgokra is mellette?

2020. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha vigyázol rá, akkor a benzinen kívül csak a kötelező szervizek számítanak fenntartási költségnek egy 1 éves kocsinál, szóval szerintem nyugodtan vállald be. Évi 1-2 olajcsere szinte semmiség ennyi pénzből, a kopó alkatrészek mint pl az ablaktörlő szintén nem egy nagy összeg ha évi egy-két alkalommal cserélni kell. A legnagyobb részét a fenntartási költségnek az üzemanyag viszi el, főleg ha szereti a tulaj sokat és sportosan használni a kocsit, bár ilyen kocsit ki nem úgy szeretne :)
2020. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én specifikusan ennyi bevétellel nem vállalnám be, mert kényelmetlenül sokat vinne el arányosan (úgy vagyok vele, hogy autóra nem szeretnék a jövedelmem 10%-nál többet költeni, beleértve üzemanyag, karbantartás, esetleg lízing ha úgy lenne).


Jól keresek, de nincs túl sok tartalékom. Ha lenne, akkor LEHET hogy más lenne a válaszom, de így nem. Aztán az is ott van, hogy én jobban szeretem a sportautókat, mint az erős kombikat, de ez már egyéni preferencia.

2020. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, ennyi bevétellel én egy 2015-2016 körüli TT-t vennék, de mint mondtam, ez már egyéni preferencia.
2020. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

“úgy vagyok vele, hogy autóra nem szeretnék a jövedelmem 10%-nál többet költeni”


Ez esetben akkor vagy minimum neked is 5-600 ezer nettót kell keresni (nem tudom mennyit keresel), vagy semmilyen autót nem kell venni, ha nincs ennyid.


Jövedelem 10%-át autóra költeni, amibe benne van minden? Ez nagyon szép dolog, csak akkor senkinek nem lenne szinte autója. Egy átlag ember, aki a garantált bérminimumot, vagy kicsit többet kap, az simán a fizetése 30-40%-át, ha nem a felét autóra költi. Csak az üzemanyag majdnem félmillió ft éves szinten, ha megy vele vagy 15-20 ezer km-t, és egy olyan átlag 7-8 literes fogyasztása van, erre még jön a kötelező, ami egy jobb autónál nyilván több, plusz ha drágább autó, akkor Casco, gépjárműadó, kötelező szerviz stb. 600 ezret szerintem simán el tud vinni egy olyan autó évente mindennel együtt, ami nem Suzuki, vagy egy régi megbízható szívóbenzin/szívódízel. Ez pedig a garantált bérminimumból származó éves bevételnek a 35%-a.

2020. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ez esetben akkor vagy minimum neked is 5-600 ezer nettót kell keresni (nem tudom mennyit keresel), vagy semmilyen autót nem kell venni, ha nincs ennyid."


Jogos észrevétel, akkor mondjuk úgy hogy szerencsésnek érezhetem magam, amiért 10%-nál többet nem kell költenem autóra úgy, hogy közben nem egy 20 éves Suzuki áll a garázsban.


Alacsonyabb jövedelemnél szerintem én is inkább arányosan többet költenék rá, de a kérdezőnek viszonylag jó jövedelme van és amennyiben nem az autó jelent neki mindent, én specifikusan ilyen jövedelemmel 10%-nál sokkal többet nem költenék autóra.

2020. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#14 Egy 5 éves Audi,Bmw,Mercedes-re nem sokat kell költeni pláne egy annál fiatalabbra főleg ha még garanciás is. Amiről beszéltél,hogy tele vannak fiatal német prémiummal az utak az túlzás,van jó pár de külföldön még több. De Egy RS6 vagy M5, AMG C63 például nem össze hasonlítható egy 3.0 literes motorral és nagyon sokan nem a legnagyobb motorral hajtják ezeket a német autókat úgy,hogy az én szememben nem egy a kettő fenntarthatósági szempontból. Sok ember 2.0 literes motorral hajtja ezeket nyilván van kivétel is szép számmal. Akik meg itt kárognak amiről írtál ők csak a behozott lelakott autókról hallottak ami a legolcsóbb volt a hirdető oldalon mondjuk.
2020. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!