Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet egy simson s51-nek...

Mitől lehet egy simson s51-nek leggyakrabban hangja a kuplungnak?

Figyelt kérdés

Vagyis feltételezem, hogy a kuplungnak van hangja ugyanis ha behúzom a kuplungkart akkor elhallgat a zaj.

Motorfelújításon esett át a blokk. Ez körülbelül tavaly május-júniusban történt emiatt a morgó hang miatt. Motorfelújítás után (ez magába foglal új csapágakat ami FAG, illetve szimeringtömítéseket VITON, új a kuplungkosár, kis fogaskerékkel, kuplunglamellákkal, a kuplung agy az gyári, a váltó maradt a régi, új főtengely, új henger dugattyúval csapszeggel tűgörgővel gyűrűkkel) sajnos ez a morgó hang ugyanúgy megmaradt és nem értem, hogy miért. Az összeszerelés a blokkfelek melegítésével kezdődött úgy tettem bele a csapágyakat, szépen helyükre illeszkedtek, majd beleraktam a "belét" végül a jobb oldali blokkfelet felmelegítve sütőben ráhelyeztem a baloldali blokkfélre, össze is cuppant. Hidegen eléggé sérti a fület, ha bemelegszik akkor valamelyest elhallgat, ha állóhelyzetben behúzom a kuplungkart akkor teljesen elhallgat a kuplung felől érkező hang.

Menet közben a motornak normál hangja van, nincs olyan zaj ami hibára utalna.

Bejáratás után többször is leszereltem a kuplung oldali deknit mert arra gyanakodtam, hogy nem-e lelazult a kuplungtengelyen az anya és kóvályog a kuplungkosár, de minden egyes alkalommal (emiatt 3-szor szedtem le a deknit) arra lettem figyelmes, hogy az anya ugyanúgy a helyén van. A kosárnak tengelyirányú lógása gyakorlatilag nincs, ellenállás nélkül tud forogni behúzott kuplungnál is. Radiális lógása sincs a kuplungkosárnak.


Mi adhat morgó hangot a blokkból ami elhallgat a kuplungkar behúzására?

Esetleg a kuplungtengelyen levő fogaskerekeknek lehet hangja? (Menet közben egyik sebesség sem produkálja az a a hangot amit állóhelyzetben csinál)


2020. máj. 30. 21:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!