Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 endurom nem rég...

Simson s51 endurom nem rég lett generálozva, most járatom be,30-40km/h kisebb távokon (4-5km). Ma amikor leállítottam egy kis füst szállt fel a hengerfej felől, ez normális?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen olajjal használod, és milyen keveréket raksz bele? Bejáratás alatt nagyon óvatosan kell használni. A simson klubban vagy a Jawa-babetta klubban biztosan segítenek neked, ott több cikk is van a bejáratástól. Lehet, hogy enyhén túlmelegedett a géped, mivel bejáratás alatt magasabb a hőmérséklet. Próbálkozz óvatosabban. Mennyi km-t tettél bele eddig?
2010. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedden hoztam el, azóta 20km tettem bele. Stihl olaj van benne, 1:30 arányban.
2010. júl. 30. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Kis füst?! ennek sok oka lehet..: kipufogónak tömitése nem tökéletes/nem jol lett visszarakva, olaj leégett a kipufogóról stb stb ha nem "szuszog" nem fuj ki a hengerfej és a henger közt ak nincs probléma.. de ha járatós más hőértékű gyertyát érdemes beletenni
2010. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen melegben nagyon óvatosan menj vele. Ha hobbira használod akkor reggel motorozz vele amikor hűvös van vagy erdő mellett ahol árnyékos.

Arra figyelj hogy a motor ne erőlködjön de ne is pörgesd nagyon. Érdemes 2 számmal kisebb lánckereket betenni előre hogy ezzel is csökkentsd a terhelést. Személyt semmi esetre se vigyél és kerüld a dombos utakat.

2010. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak hűvösebb időben használom, akkor is kb. 4-5 km-t megyek vele, de közben pihentetem is, hogy kicsit hűlni tudjon. Max 40km/h volt amit eddig mentem vele harmadikba.
2010. júl. 31. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet.

Például: kipuff tömítés, vagy a hengerfejnél nem zár tökéletesen.

Ezt meg lehet oldani hőálló siloplasttal.

4-5 kilométertnél sztem mehetsz többet is.

Nekem jövő héten lesz összerakva, aztán akkor járatom 1-1,5 órát sztenderen, aztán megyek vele 20 kilométert, bár a felénél megállok majd ewgy kicsit.

És 60/4F henher

2010. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!