Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eladtam egy robogót akkor...

Feketeruhasember kérdése:

Ha eladtam egy robogót akkor milyen felelősség terhel az eladást követő meghibásodással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eladtam egy robogót, aminek minden hibáját igyekeztem korrektül leírni, és ennek megfelelően sikerült is eladni. A vevő kipróbálta a robogót és akkor még nem fulladt. Én napi szinten használtam, nekem nem produkált ilyen hibát és elég szerencsétlennek érzem magam hogy most felhívott az újdonsult tulaj hogy egy szart adtam neki oda meg én átvertem őt stb.

Nem vertem át, nem volt előtte semmi ilyen baja. Gondolom a karburátort kellene kipucolni és megszűnne a hiba. Most mit tegyek? Nem vagyok csibész, és eszem ágában sem volt átvágni, hiszen semmi gond nem volt vele.



2020. jún. 2. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell foglalkoznod vele.

De ha annyira segítőkész akarsz lenni és a közelben lakik az illető akkor menj el hozzá és ganyézd ki neki a karbit.

2020. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lakik a közelben...
2020. jún. 2. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen felelősség nem terhel. Vigyázz, mert ez akár tudatos csalás is lehet, pl pénzt akar tőled kicsalni. Nagyon sok variációja van ennek a csalásnak, úgyhogy csak óvatosan :)
2020. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor mint mondjak ha ezzel gyanúsít meg?
2020. jún. 2. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos adásvételit írtatok? Benne van, hogy megtekintett/kipróbált állapotban vette meg? Ha igen, ne foglalkozz vele. Neki kellene bizonyítani, hogy a hiba már vásárláskor fennállt. A bizonyítás pedig nem az "azt mondja", hanem szakértői vélemény, amit a vevőnek kell kifizetni. Ezt el is mondhatod neki.
2020. jún. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Valoszinuleg rajőtt hogy inkabb mégsem kell neki a motorod,aztan most minden féle valoszinuleg nem létező hibára hivatkozva vissza akarja kapni a penzet
2020. jún. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!