Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek kit terhel a...

Szerintetek kit terhel a felelősség?

Figyelt kérdés

parkoláskor a két vonal közé álltam - úgy, hogy a tőlem jobbra levő autó kitudja nyitni az ajtót kényelmesen, viszont nem vettem észre (beszéltem a barátnőm felé, aki mellettem ült) mikor nyitottam az ajtót, hogy pont akkor állt mellém (lényegesen közel - értsd: kb. 5 cm-re tudtam kinyitni a saját kocsim ajtaját) egy másik autó, amihez odavágtam az ajtót.


A lényeg, hogy én figyelmetlen voltam és nem néztem, hogy van e valami az ajtó előtt, a másik pedig olyan közel állt meg, hogy nem is tudtam volna rendesen kinyitni az ajtót.


Nagy kár nyilván nem keletkezett, egy minimális festék lepattant mindkét autóról (ami lejött, se látszódott annyira).


A kérdést főleg azért tettem fel, mert nem igazán tudott higgadt maradni és egyből leüvöltött a másik autós arra hivatkozva, hogy ő 25 éve vezet ezért én vagyok a hibás, meg hogy én rögtön fizessek neki kézbe 5000 forintot.



2019. okt. 27. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen te vagy a hibas. Nem is értem, ki más lett volna? O maximum béna vagy paraszt volt a parkolásnal, de az egyik sem jogellenes. Persze a 25 éve vezetésnek semmi köze nincs ehhez, jó nagy barom lehet az illető.
2019. okt. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te
2019. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még jófej volt. Örülnék ha minden kis balesetet 5k-val el lehetne intézni a sok papírmunka helyett.

Nyilván te nyitottad rá akkor te vagy a hibás. Tök mindegy, hogy a másik szarul állt be. Az még nem ok rá, hogy rá kell nyitni az ajtót.

2019. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy valamire való fényező, nem fest foltot, csak teljes elemet.

Na próbálj meg 5 ezerből lefényeztetni egy ajtót.

2019. okt. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A barátnőd a hibás. Ha nem vele vagy elfoglalva, nyilván nem történik ilyen malőr. :-))
2019. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!