Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bemutató autót vettünk lízingr...

Bemutató autót vettünk lízingre. Kifizetve a lízinget a gépjármű lekérdező 4 tulajdonost hoz. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon könnyen! Az én autómat új korától az első gazdájától vettem 6 éves korában, mégis papíron a 6. tulajdomosa vagyok (már lassan 9 éve).

1. tulaj a szalon, hiszen bemutató autóként használták.

2. tulaj a bank, akitől lízingelted.

3. tulaj... jó kérdés, lehet hogy technikailag volt még valakinek a nevén papíron. Nem volt esetleg cég nevére véve?

4. tulaj te, miután kifizetted a lízinget és megvetted.

2020. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Átgondolva. Valószínű, hogy a szalon eladta az autót a használt autóval foglalkozó cégének és én attól vettem meg?
2020. jún. 2. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem legelőször a gyár tulajdonában volt, aztán utána lett a márkakereskedésé, esetleg több kereskedésben is járt, vagy talán tesztautóként használták és/vagy valamelyik munkatárs ott a nevére vette.
2020. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyár nem tulajdonos, legalábbis forgalomba helyezés szerint nem. Ezek szerint nem létezne 1. tulajos autó, mert aki a gyártól rendeli, csak 2. tulaj lehet? Hülyeség.

Kérdező, ha nem közvetlenül a szalontól, hanem használt autókkal foglalkozó cégtől vetted, akkor már meg is van mind a négy tulaj.

2020. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 tudom, hogy alpaból a gyár nem tulaja a kocsiknak, de én kifejezetten a bemutató kocsikra értettem.
2020. jún. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
.....vagy előszériás kocsiknál lehet a gyár a tulaj, ha ott marad tesztelni pl, vagy hasonló okok miatt akkor lehet a gyár az első tulaj.
2020. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezen az alapon az importőr is tulaj a gyár és a szalon között. Tudtommal a bemutató autókat (legyen az kiállítási vagy tesztautó) nem a gyár mutatja be, hanem az adott kereskedés. A kereskedés helyezi forgalomba, ő igényel rá rendszámot, hogy a tesztvezető leendő vásárlók kipróbálhassák. Tehát nem a gyár lesz beírva a forgalmiba mint tulaj, hanem az adott kereskedés.
2020. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igy van ahogy utolso irta. A gyar sosem tulajdonosa ikyan autonak amit a kereskedès èrtèkesit. Az kehet hogy az importor allitja be tesztautonak ilyenkor o az elso tulajdonos. Mi is igy szoktuk, importornel dolgozom...

Aztan eladjuk mondjuk egy kereskedesnek.

2020. jún. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megjött a kereskedés válasza:

Első tulaj az importőr, mert tesztautónak állította be

Második a kereskedés, mert lejárt a 6 hónap tesztidőszak, és megvehettük,de az importőrtől nem,

Harmadik a lízing cég,

Negyedik mi, mert kifizettük a lízinget.

Azért szőrnyű látni, hogy 4 tulaja volt egy 700 km-t futott tesztautónak.Természetes, hogy fel se hívnak most, hogy elakarjuk adni.

2020. jún. 4. 08:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor megoldódott! :) Nem volt messze a valóságtól az én tippem sem. Ahogy írtam a 6 éves autómnak én voltam papíron a 6. tulajdonosa, pedig egyetlen ember használta előttem, senki más. Ez a hátránya a lekérdezős oldalnak. Egy esetleges eladásnál, sokan eleve rásütik, hogy biztos rossz az autó, rommá volt törve, stb, ezért adták-vették évente. Pedig semmi ilyen nem történt.

Nem használták agyon azt a tesztaautót ha bő fél év alatt került bele 700 km! Általában a tesztautókban eladáskor pár ezer, kb 5-8e km szokott bennük lenni.

2020. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!