Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem érdemes nyári...

Tényleg nem érdemes nyári gumit venni? Jobb egész évben télin lenni?

Figyelt kérdés

Egy gumis/autószerelő ismerősöm mondta, hogy ha évi 10 000 km-t megyek akkor igazából felesleges nyári és téli gumi is, jobb egész évben téli gumi.

Mondta azt is, hogy max egy évben egyszer be kell méretni a futóművet aztán kész.

Bár ez utóbbit nem értem miért mondta, ennek köze van ahhoz, hogy milyen gumi van rajta?



2020. jún. 3. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Na ezt az ismerosodet messze keruld el.
2020. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Véletlenül nem a négyévszakos gumikra gondolt?
2020. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 QQRIQ20 ***** válasza:
0%

Sokan így csinálják, én nem tudom azt mondani, hogy rossz dolog. Mi a második autóval évi 12 ezret megyünk, de van nyári és téli gumi is. A nyári kánikulában az aszfalt akár 50 Celsius fok is lehet. Akkor már nagyon puha a téli gumi, nagyon hamar elkopik nyáron, kétévente vehetsz újat.


Futóművet azért kell beméretni, mert ha nincs leszerelve a gumi ( ezáltal centírozva sem) akkor elállítódik a futómű.


Saját véleményem, hogy inkább vedd meg a legolcsóbb nyári gumit. De azért Barum márkánál rosszabbal ne kezdj.

2020. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem értek egyet. A téli gumik előnye leginkább havas, jeges úton mutatkozik meg. Hány ilyen nap van egy évben? 5? 10? Az év nagy részében olyan gumival mennél, amely alul marad a nyárival szemben. Vegyél négy évszakosat, vagy nyárit!
2020. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 D. Brasco ***** válasza:
32%

A jelenlegi téli állapotokat figyelmbe véve akkor már inkabb egesz evben nyári gumival lenne ertelme közlekedni.

Tekintve hogy hidegben de száraz aszfalton a nyári gumi még mindig jobban tapad mint a téli.

2020. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

én olyan télivel vettem az autót amit az előz gazdája télen nyáron használt


hiába volt 6mm, borzalmas volt minden körülmények között még száraz időben is

2020. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Baromság, esetleg fordítva lehet értelme, mivel 9 hónapban jó a nyári, sőt a tél legnagyobb részében is manapság.

Viszont spórolni nem fogsz mert az egy gumi is ugyanúgy kopik, hosszú távon ugyanott vagy. Ha meg beeseik egy koccanás ami rendes gumival elkerülhető lett volna, akkor meg pláne..

2020. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mostani időjárási viszonyok mellett legegyszerűbb a 4 évszakos.

Én vettem használt autót úgy, hogy nem tudtam, téli gumi van rajta, akkor még nem volt annyira elterjedt. Csak azt láttuk, hogy vadi újak a gumik, szép profilmélységgel. Mondták is, hogy na, legalább gumikat nem kell venni hozzá.. Csak egy téli hólapátolás közben láttam meg rajta a hópehely jelet és gyanús volt, hogy könnyen kiszabadult a hóból. 4 évig ezzel jártam, nem cseréltem, semmi hátrányát nem éreztem, de azért ez nem követendő példa.

2020. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha mégis választani kéne, én egész évben nyárival mennék. A téli az év nagy részében katasztrófa, ha száraz az út, hidegben is szar. A nyári tapad igazán jól mindig.
2020. jún. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A nyári a napok 98-99%-ában megfelelő. A gond csak akkor van, ha abban a maradék 1-2%ban is kötelező menned vele.
2020. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!