Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 tényleg felejtős?

Mazda 6 tényleg felejtős?

Figyelt kérdés
Szeretnék váltani egy régi Swiftről, semmi baja igazából, de szeretnék egy kicsit nagyobb, kicsit erősebb autót. Ezt a Swiftet meg megkapná anyám. Néztem ezeket a régi Mazda 6-osokat, 2.0, illetve az erősebb 2.3 motorral is. De mindenki lebeszél róla, a rozsda miatt. Hallottam én is erről, de a végén mindig kiderült, hogy 600-700 ezerért vették az autót. Nos azért én egy 1.5 milliót rá szánnék a dologra, mert később az olcsóbb biztosan drágább lesz. Felejtsem el ezt a típust, vagy ebből is akadnak azért jó állapotúak?
2020. jún. 3. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Biztos akad rozsdamentes, de ennyiért szerintem max akkor kapsz ilyet, ha valamilyen déli ("télmentes") országból hozzák be.

Még most is nekiállnak rohadni a pár éves Mazdák, én nem értem mit tudnak így elb..szni rajtuk.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=JQj_wvS9Mc8

2020. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is féltünk a rozsdásodás miatt és számtalan olyan kocsit láttunk aminek már rohadt az alja. Viszont ha kellő türelemmel nézelődsz és kifogsz egy jót akkor nem kell majd aggódnod. (mi végül olyat vettünk ami magyar volt, második autónak használták plusz szinte végig garázsban állt)
2020. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
A 2012-es évek utáni Mazdák már nem rohadnak. Mármint Magyarországon kívül. Mert Ausztriában élek, itt megemlítettem, hogy rozsdás Mazda és kaptam a fejemhez, hogy "OK boomer", 10 éve lejárt lemez, guten morgen. Utánaolvastam német és angol fórumokon, sehol máshol a világon nem beszélnek rozsdás Mazdáról, egyedül Magyarországon. Úgyhogy 2 hipotézisem van: 1) a magyar körülmények olyanok, hogy della híján úgy bánnak az autóval, ahogy az nem örül neki, 2) a magyar piacon olcsóbbak az autók és lehet, hogy a Mazda ezen spórol. Amelyik modell Magyarországra készül, azt nem teszik bele a kádba, ami jobb védelmet biztosítana a rozsda ellen. Most lehet itten csapatni az okoskodást agy nélkül, de Magyarországon minden márka gyengébb valamiben, mint külföldön. Tehát a megbízhatatlan BMW, Audi szöveg is csak magyar szájából jön. Német és angol fórumokon nincs ilyen, hogy megbízhatatlan BMW meg Audi. :D Biztos, hogy minden gyártó valami apróságot kihagy az autójából a magyar piacra. Szóval én aszondom neked, hogy nézz egy 2012 utáni Mazda 6-ost, nézesd át, kezeltesd le külön rozsda ellen és akkor nem lesz vele semmi bajod. Ennyit tudok mondani. Nekem 2013-as Mazda 2-esem van, semmi rozsda nincs rajta, igaz, ez osztrák ugye, tehát ha igaz is a teóriám, ez le lett kezelve rendesen. ¯\_(ツ)_/¯
2020. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rohadt már el akkor jó választás, ha igen akkor ott kell hagyni. Ha egyszer elkezdi a rozsda soha nem lehet megállítani, amúgy meg alvázvédővel lehet szépen tartani az alját.
2020. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rozsdát nem nehéz észrevenni. Menjél el és nézzél meg több autót, de előtte olvassál utána, hogy hol szokott rohadni.

A lényeg, hogy ne kapkodd el, mert ezekből nagyon sok van eladó, nem nagy vesztesség lecsúszni egyről.

2020. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Iszonyat nagy okosságot írtál, csak azt áruld már el nekem hol a bánatos fszba fog venni 2012 utáni mazda 6-ot másfél millás büdzsével? Na ugye
2020. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A második generáció 6-osok már nem rozsdásodnak. Ha első generációsok között válogatsz, vásárolj hazai forgalomba helyezésüt, majd kezeltesd le alvázvédelemmel. Nagyjából 50-70ezer forintért lefújják.
2020. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!