Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az első segély tanfolyam...

Ha az első segély tanfolyam nem kötelező a jogsihoz akkor ne végezzem el?

Figyelt kérdés
és az miért van hogy egyik iskola azt írja el kell végezni, a másik meg azt hogy nem kötelező de ajánlott. most akkor mi legyen? most el kell vagy nem? köszönöm.

2020. jún. 7. 12:27
 1/9 A kérdező kommentje:
és már vizsga se kötelező. egyik suli mondta nekem.
2020. jún. 7. 12:31
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Én a helyedben megcsinálnám. Nyilván pénzbe kerül, de legalább megtanulod a minimális segítségnyújtási alapokat amik az élet bármilyen területén jól jöhetnek, nem csak autóbaleset esetén.
2020. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen ebben igazad van. viszont olyan típus vagyok aki nagyon ideges lesz ilyenkor. nem biztos hogy tudnám alkalmazni. a legtöbb ember ilyen. gondolom ezért nem kötelező már. de ha nagyon erőltetik megcsinálom én. bár nem tudom mennyire nehéz. az se biztos hogy átmegyek a vizsgán.
2020. jún. 7. 13:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A járvány miatt nem kötelező.


Ha nem is mész vizsgázni, mindenképp tanuld meg az alapokat, mert akár ezen múlhat egy ember élete.

2020. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2-es kapott hideget-meleget, pedig jó tanácsot ad.


Ha most nem is kötelező, nagyon jó hasznát tudod venni, akár otthon is egy családtagod segítségében.

A megszerzett tudásoddal magabiztosabban tudsz segíteni, vagy csak mentőt hívni és elmondani a tüneteket.

Jogosítvány megszerzéséhez ez a legkönnyebb vizsga.


Ha ne-adj-isten alkalmaznom kellene ezt a tudást közúti balesetben, iszonyatosan paráznék és remélném, hogy mások/mentősök telefonon tudnának segíteni. Viszont ha otthon megcsúszna a stílfűrész a haveromnak, és spriccelne belőle a vér, szerintem pilaanatok alatt raknám fel rá az artériás nyomókötést, akárhogy is, mielőtt elvérzik.

2020. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 AniLiza válasza:
Meddig nem kell az elsősegély vizsga a jogsi kiállításához?
2020. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ne vizsgázz, de járj el tanfolyamra

abba gondolj bele hogy ketten vagytok egy családtagoddal és valami történik, csam te tudsz segíteni mert más nincs

ilyenkor nagyon jól jön ha tudod mit kell csinálni

2020. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog hogy ideges leszel, es ha otthon valaki elvagja magatxes el kell latnod, majd lepattintod, nert ideges vagy? Vagy ha belekerulsz egy szituba, ahol valaki balesetet szenvedett, akkor otthagyod? Ez a kresz szerint is büntetendő.

En azt mkndom vegezd el, a Padlogaz autosiskolaban 1 delutan a tanfolyam. Es kb 2 delutan alatt megtanulhato az anyag a kidolgozott kerdesekbol.

2020. júl. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 AniLiza válasza:
Sziasztok! Már kell a vizsga elsősegélyből!!!
2020. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!