Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező kresz tanfolyamra...

Kötelező kresz tanfolyamra járni ahhoz, hogy kresz vizsgára mehessek?

Figyelt kérdés

Nincs időm sajnos bejárni kreszre, mivel az órák délutánonként vannak és én akkor dolgozok. Szabadnapjaim is össze-vissza vannak, mivel vendéglátásban dolgozok.


A kérdésem az lenne, hogy ha itthon megtanulom a kreszt, valamint számítógépen csinálom a kresz programokat és elmegyek vizsgára, az úgy szabályos-e? Tehát, hogy anélkül megyek vizsgára, hogy járnék autósiskolába.

Ha pedig már meglenne a kresz-em, akkor nyílván beiratkoznék egy autósiskolába a rutin illetve városi vezetés miatt.



2014. okt. 6. 13:16
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
Bizonyos óraszámon részt kell hogy vegyél. Ha nem vennél részt akkor nem mehetnél vizsgára, plusz az iskolát is megbüntethetik emiatt.
2014. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De úgy mennék vizsgára, hogy autósiskolával nincsen kapcsolatom, meg szerződésem. Ez így nem oldható meg?
2014. okt. 6. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én is így voltam vele, ezért elmentem egy intenzív tanfolyamra, 2 hétvége, bejártam, otthon megtanultam és kész.

2014. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Akkor majd kitalálok valamit, hogy legyen valahogy időm bejárni. :)
2014. okt. 6. 13:26
 5/7 anonim válasza:
Az iskolával muszáj szerződésben lenned, de megbeszélés kérdése szerintem. Bizonyos óraszám legyen meg az a lényeg. Személy szerint én is hasonló helyzetben voltam, 50km-re dolgoztam lakhelyemtől, viszont az iskola is itt volt. Az oktatóval én meg tudtam beszélni hogy nagyon kevés elméleti órán tudok ott lenni, de önszorgalomból tanultam bőven. Elsőre sikerült a kresz is és a forgalmi vizsga is, szóval ha nagyon akarod és megbeszéled velük megoldható. Sok sikert előre is, és balesetmentes közlekedést kívánok! :)
2014. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok helyen vannak hétvégi tanfolyamok is.
2014. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan autósiskolák ahol lehet e-learning tanfolyamot csinálni, számítógépen tanulsz akkor amikor akarsz. Így van szerződésed az iskolával és akkor tanulsz amikor ráérsz. Ez szabályos.
2014. okt. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!