Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy álló autoban, járó...

Igaz, hogy álló autoban, járó motorral nem szabad sebességet váltani?

Figyelt kérdés
Nekem erről fogalmam nem volt, de egyik barátom mikor szóltam neki, hogy hagyja sebességben az autót furán nézett rám és mondta, hogy majd miután leállította, addig nem tanácsos váltani.

2020. jún. 8. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szabad, csak semmi értelme nincs neki.

Ha kinyomod a kuplungot akkor lehet váltani vagyis sebességbe tenni.

2020. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen baromság. Pontosan ugyanaz történik a váltóban mindkét esetben (persze csak ha a kuplungot benyomod).


És a barátod hogy indul el pl. egy piros lámpánál? Leállítja a motort, berakja egyesbe, indít és utána indul?

És dugóban 5 másodpercenként leállítgatja és indítgatja az autót?

2020. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a barátod leállítás után nem kéziféket használ, hanem sebességben hagyja, erre készült elő, nem tudta mit értesz az alatt amit mondasz.
2020. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És a barátod hogyan rakja üresből egyesbe? Mindig leállítja a motort, berakja egyesbe, majd beindítja? Minden lámpánál? Vagy mindig úgy áll meg, hogy addigra már egyesbe teszi? Nem egészen értem a kérdést, ilyen formában hülyeség. Szerintem valaki valamit félreért. Vagy én, vagy te, vagy a barátod.
2020. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel álló helyzetből indulsz éés ehhez váltani kell így megvan a válasz.
2020. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy gondolom itt arról van szó, hogy megállás után sebességben hagyják a kocsit és azzal "rögzítik".


Mert ebben az esetben megoszlanak a vélemények, én magam is előbb megállok, rögzítem a kocsit kézifékkel, leállítom a motort és utána váltok be sebességbe. Van aki meg közvetlenül úgy áll meg, hogy kuplung kinyom, motor leáll, kuplung visszaenged és hozzá sem nyúl a váltókarhoz.

2020. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valóban jobb, ha a kézifék tartja a kocsit és a motorfék csak tartaléknak van, mert így nem feszül a motor.

Tehát először húzod be a kéziféket és utána engedd rá a kuplungot. Az hogy járó vagy álló motorral rakod sebességbe a váltót az totál mindegy.

2020. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem értettem igazából én sem, lehet valamit félreértett, mert sebességben áltunk meg, csak ő miután megálltunk kitette üresbe. És én akkor szóltam neki, hogy tegye sebességbe és akkor mondta, hogy nem tenne jót neki. Nem értem :D
2020. jún. 8. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor a barátod még mindig ott áll?

Pfffff. :D

2020. jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kinyitja az ajtót, lábbal, meglöki a kocsit, utána már gurulva szúrja az egyest. :D
2020. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!