Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért valóban kiszabható...

Ezért valóban kiszabható börtönbüntetés?

Figyelt kérdés
Gyerekkori álmom egy Hayabusa, de sajnos csak A2 jogsim van. Csak egy első generációs motorra lenne pénzem (99-2001), de ez is tökéletesen megfelelne. Pont lenne is egy gyönyörü példány a városban, amit meg tudnék venni. Az a tervem, hogy utánna lefojtom, hogy mehessek vele A2-vel, aztán azonnal kiveszem a folytást. A barátom erről mindenképp le akar beszélni, mert szerinte ha véletlen lefotóznak vele 200al akkor akár börtönbe is kerülhetek. Tudok motorozni van tapasztalatom. Évekig simsonoztam, most pedig egy nagy ETZ-m van. Sokat mentem haver drz 400-ával is terepen.

2020. jún. 11. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írják majd a sírkövedre is...

Simson és ETZ után busa, az igen.

Hajtogattam már papírrepülőt, de én Airbust akarok vezetni... most!!!!

2020. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
LOL, simson meg ETZ. A kettő együtt nem éri el erőben a tizedét sem, egy Hayabusának. Az echte sportmotor, csakis nagyon rutinos, korlátlan A jogsival rendelkezőnek ajánlott. De persze, meghalni jó akárkinek, csak mást ne tegyél vele tönkre.
2020. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Simson meg a Hayabusa tényleg ugyanaz. Tök hülyeség, hogy segédmotor jogsival sem lehet vezetni...

Börtönbe nem fognak zárni, max ugrik a motor forgalmija meg a jogsid egy fél évre. Aztán reménykedünk, hogy csak magadban teszel kárt, másban nem.

2020. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy ilyennel már egész könnyen lehet olyan balesetet okozni, amiért börtönbe csuknának, ha túlélnéd...
2020. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem okoznék balesetet, mint már mondtam tudok motorozni, és ésszel mennék vele! Csak az attól tartok, hogy mi történne, ha kiderül, hogy nincs benne folytás.
2020. jún. 11. 14:00
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

"nem okoznék balesetet, mint már mondtam tudok motorozni" Na így kell leadni a jogosítványt és nem hogy Simsont, de biciklit sem hajtani, felszállni szépen a buszra.


Ésszel mennél, de az elején még 200 km/h trafiról kérdeztél...

2020. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
A a Hayabusa féle motorokhoz nem elég a tudok motorozni kifejezés. Ezek 1000 ccm fölötti gépszörnyek. Ésszel meg senki nem megy egy ilyen motorral, néha ígyis-úgyis ráhúz az ember. És nagy bajba kerülsz, ha kiderl, hogy nincs rajta folytás és úgy vezeted A2 jogsival.
2020. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

nyugodtan vezesd ugyan úgy 1300ccm mint az 1.3 as swift annál gyorsabb még a drz is gyorsabb


de most komolyan aki azt mondja hogy ésszel fog menni egy 1300-as 173 lóerős motorral az elhiszi amit mond?

ennek az lesz a vége hogy lesz az úton egy kutyasz@r picit meglöki a motort te meg hajszálnyit tekersz véletlenül a gázkaron és máris 250-el mész

2020. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha tudnál motorozni akkor le is tudnál vizsgázni belőle.

Miért nem az egyenes utat nézed.

2020. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 b1812567 ***** válasza:

Csak olyan motort lehet A2 kategóriára módosítani, amelyiknek gyárilag is van ilyen verziója. Csak tippelek, de ennek a modellnek szerintem nincs.

Ha - akár ezzel, akár másik típussal - mégis megcsinálod a kérdésedben leírtakat, és mondjuk balesetet okozol, nagyon rosszul járhatsz. Érvénytelen lesz rá a jogsid, a biztosításod, engedély nélkül átalakított motort vezettél.

2020. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!